Samochody klasy C idealne na wynajem

Hyundaia i30

Samochody klasy C to kompaktowe pojazdy o średnich wymiarach. Przeznaczone są zarówno do poruszania się po mieście, jak też poza nim. Zapewniają komfort podróżowania 4 osobom dorosłym i oferują umiarkowaną ilość miejsca na bagaż. Są chętnie wybierane jako pierwszy lub kolejny samochód w rodzinie. W poniższym artykule przybliżamy pięć modeli samochodów klasy C idealnych na wynajem.

Peugeot 308

Jednym z najpopularniejszych aut klasy C poruszających się po polskich drogach jest Peugeot 308. O krótką charakterystykę tego modelu poprosiliśmy naszego rozmówcę z ogólnopolskiej sieci wypożyczalni samochodów ABACUS CAR RENTAL, posiadającej to auto w swojej ofercie: Peugeot 308 zadebiutował w sprzedaży w 2007 roku. Od 2013 roku produkowana jest druga generacja tego modelu. Auto dostępne jest w trzech rodzajach nadwozia: hatchback, kombi oraz sedan. W porównaniu do pierwszej generacji samochód, zamiast przycisków i pokręteł, posiada ekran dotykowy. W 2017 Peugeot 308 przeszedł facelifting. Zmieniono wygląd atrapy chłodnicy, a także przedniego i tylnego zderzaka oraz reflektorów.

Skoda Octavia

Skoda Octavia produkowana jest od 1996 roku. W 2019 roku na rynku pojawiła się czwarta generacja tego modelu, która dostępna jest, podobnie jak poprzednicy, w wersji z nadwoziem liftback lub kombi. Najnowsza Octavia różni się znacząco od poprzednika – jest większa, jej sylwetka stała się bardziej muskularna, a linie ostrzejsze. Posiada strzeliste, ścięte reflektory oraz podłużne tylne lampy. Charakteryzuje się również się 10-calowym ekranem dotykowym oraz jednoramienną kierownicą.

Opel Astra

Produkcję Opla Astry rozpoczęto w 1991 roku. W 2015 roku niemiecka firma zaprezentowała piątą generację tego modelu. Dostępna jest ona w wersji 5-drzwiowej z nadwoziem hatchback lub kombi – producent zrezygnował z 3-drzwiowego hatchbacka oraz 4-drzwiowego sedana. W 2019 roku auto doczekało się faceliftingu – dostało nową atrapę chłodnicy, przedni zderzak oraz nowe wzory alufelg. Klientom zaoferowano nowe wersje pojazdu: z 7-biegową skrzynią automatyczną CVT oraz 9-biegową klasyczną automatyczną.

Hyundai i30

Hyundai i30 jest najmłodszym z opisywanych modeli – zadebiutował bowiem w 2007 roku. Obecna, trzecia generacja modelu pojawiła się w sprzedaży w 2016 roku. Dostępna jest w wersji 5-drzwiowej z nadwoziami hatchback, liftback lub kombi. Design nowego Hyundaia i30 został stonowany, by nawiązywał do innych modeli południowokoreańskiego producenta. W 2019 roku pojazd doczekał się niewielkiej modernizacji – zmieniono przedni zderzak oraz wprowadzono na rynek wersję z nowszym silnikiem diesla. Wynajem Hyundaia i30 na jeden dzień kosztuje w większości wypożyczalni nieco ponad 100 zł.

Toyota Corolla

Toyota Corolla to z kolei najstarszy model w zestawieniu – jego produkcja rozpoczęła się w 1966 roku. Obecna, dwunasta już generacja pojazdu, pojawiła się w sprzedaży w 2018 roku. Auto dostępne jest w wersji 5-drzwiowej z nadwoziami hatchback oraz kombi, jak również jako 4-drzwiowy sedan. W Europie nowy samochód Japończyków miał być trzecią iteracją modelu Auris, jednak producent zdecydował o powrocie do nazwy Corolla na całym świecie oprócz Tajwanu. Auto jest nieco niższe i dłuższe od poprzednika, a jego nadwozie cechuje się bardziej zwartą stylistyką.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *