Jak samodzielnie zorganizować wycieczkę na Ukrainę

Pomimo braku stabilizacji politycznej na wschodzie naszego kraju, nadal wśród Polaków dość popularne jest spędzanie urlopu na Ukrainie. Tym bardziej, że można tam się wybrać albo bezpośrednio samolotem, jednej z tanich linii lotniczych, albo swoim własnym samochodem. Podpowiadamy jak w najprostszy sposób, a jednocześnie bezpieczny, zorganizować samodzielną wycieczkę na Ukrainę.

Co musisz załatwić przed wyjazdem

Chcąc wyjechać na Ukrainę w celach turystycznych nie potrzeba posiadać wizy, wystarczy ważny paszport. Polacy na Ukrainie są dobrze traktowani i raczej nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Można więc swobodnie poruszać się i zwiedzać większe miasta. Jeśli zamierzasz podróżować samochodem musisz posiadać posiadać polskie prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz polisę ubezpieczenia auta.

Podczas organizacji indywidualnej wycieczki na Ukrainę należy szukać noclegów w dużych i sprawdzonych hotelach, na przykład sieciówkach. Warto mailem dopytać o warunki sanitarne, czystość pokoi oraz zarezerwować w ten sposób miejsce. Dzięki temu będziemy pewni, że nocleg mamy załatwiony. Dla osób, które lubią poznawać dany kraj od podszewki proponujemy nocleg u miejscowych. Wynajęcie pokoju u miejscowych, umożliwi dogłębne poznanie kultury i życia naszych wschodnich sąsiadów, a może nawet spowoduje nawiązanie długoletnich przyjaźni?

Co warto zobaczyć na Ukrainie?

Największe zainteresowanie wśród polskich turystów, na Ukrainie, wzbudzają takie miasta jak Czarnobyl i Prypeć. To tak zwane miasta duchów, które posiadają dość ciekawą, ale też i burzliwą historię, a przede wszystkim są niezamieszkałe od kilkudziesięciu lat. Na południe od Kijowa znajduje się wieś o nazwie Pyrohiv, w której warto zobaczyć Muzeum Architektury Ludowej i Życia Ukrainy, a w samym Kijowie Sobory, Cerkiew św. Andrzeja i przede wszystkim Muzeum historii Ukrainy w II wojnie światowej. Podczas wycieczki na Ukrainę z biurem kresy.com nie można zapomnieć także o niegdyś należącym do Polski, Lwowie. Stary Rynek wraz z kamienicami tworzą niepowtarzalny klimat, a stojące w mieście pomniki liczą sobie nawet około 300 lat. Ukrainę warto odwiedzić również dlatego, że przez prawie 80% dni w roku jest pogodnie.

Co jeść na Ukrainie?

O kulturze danego kraju dużo mówi jego kuchnia. Trzeba jednak przyznać, że być na Ukrainie i nie spróbować wódki to jak pojechać do Włoch i nie spróbować pizzy lub makaronu. Koniecznie należy także skosztować kuleszy, pelmieni i czebureków, które są pierogami, a także zupy gotowanej z głów ryb, która zwana jest Uha.

Zapisz

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *