Ślady po trądziku – laser rozwiąże problem

Blizny potrądzikowe potrafią spędzać sen z powiek. Nawet mocny makijaż nie zawsze jest w stanie ukryć ślady, który bywają dość głębokie, rozległe i zajmujące nawet całą twarz. Co więcej, trądzik jest schorzeniem, które może obejmować różne części ciała. Wiele osób zmaga się z nieestetycznymi śladami na plecach, ramionach czy też dekolcie. Maskowanie w postaci między innymi uprzednio wymienionego makijażu, przede wszystkim nie jest w pełni skuteczne i daje krótkotrwały efekt. Nie da się również ukryć, że niezupełnie zdrowa skóra, mocno podrażniona, a zatem problematyczna, może jeszcze gorzej znosić kolejne kosmetyki, które zapychając pory i nie przepuszczając powietrza, skutkują zupełnie odmiennym efektem.

Nie od dziś wiadomo, że laseroterapia to jeden z tych rodzajów zabiegów, który jest w stanie wyleczyć wiele schorzeń, jak i poradzić sobie z uzyskaniem pożądanego efektu estetycznego, pod względem wizualnym. Nie inaczej jest w przypadku śladów pozostałych po trądziku. Zarówno młodzieńczym, jak i tym, który męczy osoby będące w dorosłym wieku.

Jak działa laser? Przede wszystkim wygładzająco, ponieważ usuwa z powierzchni skóry obumarły naskórek. Martwe komórki ulegają spaleniu pod wpływem działania promienia lasera, a nowe miejsce z czasem zapełnia się nowymi komórkami. Laser eliminując rozmaite nierówności daje efekt gładkiej i wręcz nieskazitelnej cery. Z powodzeniem radzi sobie ze zmianami ropnymi, które zlokalizowane są w głębszych warstwach skóry. Terapia laserowa najlepiej sprawdza się u osób, których trądzik jest we wczesnej fazie i nie pokrywa całej powierzchni skóry.

Dostępnych jest kilka metod wykorzystujących światło lasera do leczenia rozmaitych zmian skórnych. W przypadku śladów pozostałych po trądziku, doskonale sprawdza się zabieg dermabrazji laserowej, w którym wykorzystywany jest laser CO2. Polecany w szczególności, gdy klasyczna dermabrazja okazuje się być zabiegiem niewystarczającym, by uporać się z nieciekawymi śladami po trądziku.
Usuwanie blizn Gdańsk http://la-nika.pl/laser-icon

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *