Strefy erogenne u kobiet i mężczyzn

Pobudzanie stref erogennych to zasadnicza część gry wstępnej w seksie. Strefy te obejmują punkty, które są szczególnie wrażliwe na dotyk, a ich pobudzanie wzmaga podniecenie seksualne, prowadząc do osiągnięcia orgazmu. Wiele z nas nie ma pojęcia, gdzie znajdują się punkty erogenne – zarówno na ciele kobiety, jak i mężczyzny. Warto je odkryć, aby stać się lepszym partnerem czy partnerką seksualną.

Pobudzanie kobiety

Mężczyźni wiedzą doskonale, że wśród najważniejszy stref erogennych na ciele kobiety wymienić należy piersi, zwłaszcza w obrębie brodawek sutkowych, czy łechtaczkę z punktem G. Nie są to jednak jedyne punkty, których umiejętne pobudzanie przez partnera, prowadzi do osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej.

Mapa miejsc erogennych jest tylko wskazówką dla mężczyzn, ponieważ nie każda kobieta będzie tak samo reagowała na pobudzanie tych punktów na jej ciele. Wśród części ciała wrażliwych na dotyk i podniecających należy wymienić:

  • piersi,
  • pośladki,
  • okolice krocza, w tym zewnętrzne narządy płciowe,
  • małżowiny uszne, gdzie znajduje się duża ilość zakończeń nerwowych,
  • wewnętrzną stronę ud, wrażliwą na każdą pieszczotę,
  • ręce i ramiona,
  • stopy.

Strefy erogenne u mężczyzn

Mapa punktów erogennych u mężczyzny jest nieco inna niż u kobiety, choć niektóre strefy pokrywają się ze sobą. Na przykład uszy – ich całowanie i dotykanie dostarcza przyjemności seksualnej. Podobnie jest w przypadku okolic brodawek sutkowych, których pieszczenie może sprawić przyjemność bardziej intensywną, niż dotykanie penisa. Zarówno żołądź, jak i napletek czy wędzidełko penisa są szczególnymi punktami erogennymi. Ucisk w okolicach krocza doprowadza mężczyznę do stanu ekstazy. Wiedząc jak opóźnić wytrysk, można wielokrotnie doprowadzać swojego faceta niemalże do orgazmu, przedłużając trwanie stosunku.

Wśród męskich stref erogennych wyróżnia się ponadto kark, który można głaskać i całować lub masować,  podobnie jak szyję, pośladki, ramiona oraz twarz. Także odpowiedni sposób całowania ust, prowadzi do znacznego pobudzenia seksualnego. Nie wiedząc jak opóźnić wytrysk, warto poznać gadżety ze sklepu eRozkosz. Dzięki nim można sprawić, że seks będzie trwał dłużej i stanie się bardziej satysfakcjonujący dla obu stron.

Podkreślić należy, że punkty erogenne u mężczyzn zajmują zaledwie 3 proc. powierzchni ich ciała, natomiast u kobiet jest to nawet 15 proc. Ich odkrycie prowadzi do lepszego i pełniejszego, wzajemnego pobudzania seksualnego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *