Studia i praca w Ameryce

Któż nie marzy o pobycie w Stanach Zjednoczonych – by poznać tamtejszych ludzi, uznanych za bardzo optymistycznie nastawionych do życia, by zwiedzić morze zabytków, jakie szykuje dla turystów ten kraj i by móc przywieźć do Polski trochę oszczędności, bowiem przelicznik dolarów amerykańskich na złotówki jest nadal bardzo atrakcyjny. O wyjeździe marzą ludzie w każdym wieku – przede wszystkim jednak młodzi. Czy jest jakaś szansa, żeby bezpiecznie wyjechać?

Au Pair w Stanach

W dobie komputerów, szybkiego przekazywania informacji i kontaktowania się między sobą ludzi z całego globu, w sieci można znaleźć informacje i porady w zasadzie na każdy temat. Pojawiły się również firmy, które pośredniczą między pracodawcami a młodymi ludźmi, pragnącymi wyjechać do innego kraju w celach zarówno zarobkowych, jak i po prostu przygodowych – żeby nauczyć się czegoś nowego i zrobić coś interesującego. Jedną z takich firm jest Au Pair In America, której ofertę można znaleźć wchodząc na stronę https://aupair.aifs.pl/.

Wiele starszych osób będzie zapewne żałować, ze podobne szanse nie istniały w ich czasach – młodzi zaś powinni je wykorzystać, póki się da. Zakres chętnych jest zwykle ograniczony wiekowo – na podobną wycieczkę do pracy mogą się udać osoby od 18 do 26 roku życia. Samo słowo „Au Pair” oznacza kogoś równego innym, kto żyje na równych prawach, jak obywatele danego kraju – i właśnie tego dotyczy oferta. Człowiek mieszka, pracuje, zwiedza i uczy się jak każdy Amerykanin – to dopiero interesujący wpis do CV!

Wyjazd – zalety i wady

Z pewnością nie będzie łatwo opuścić bliskich na cały rok – to jest główna i chyba jedyna wada całego projektu. Rok to bardzo dużo czasu i z pewnością człowiek wraca z takiej podróży odmieniony. Jest to jednak odmiana pozytywna – a w dobie tak szybkiej łączności jak obecnie, z bliskimi można śmiało kontaktować się na Skype, przez Facebooka i liczne inne portale społecznościowe zupełnie za darmo. Można posyłać mejle, rozmawiać przez telefon – a nawet pojechać w więcej osób do pracy. Nie jest to żaden wyzysk, na który muszą się pisać osoby wyjeżdżające na plantacje truskawek czy zbiory ogórków. Tutaj pracuje się jedynie 45 godzin tygodniowo, a praca ta nie jest ciężka – jest dość czasu dla siebie, by móc zadzwonić do rodziny i opowiedzieć jak minął dzień.

Do licznych zalet wyjazdu do Stanów Zjednoczonych należy z pewnością możliwość podszkolenia języka – 12 miesięcy w innym kraju to dość, by nauczyć się mówić perfekcyjnie. Po drugie, znajomości wówczas zawarte zostają, co ułatwia ewentualny powrót do USA w przyszłości. Po trzecie, wyjazdy organizowane przez takie firmy są w 100% bezpieczne, bowiem firma czuwa nad podopiecznymi. Pracują oni legalnie, mając dobre ubezpieczenie i zawsze możliwość zmiany domu, w którym mieszkają i pracują. W dodatku można uczęszczać na jakiś kurs w miejscowym college’u i zdobyć certyfikat jego ukończenia. Do Polski przywozi się pieniądze – i to wysokie, z uwagi na atrakcyjny przelicznik (dolar amerykański to prawie 4 złote), mimo że cała wyprawa kosztuje grosze, bo płacimy jedynie za bilet i ubezpieczenie. Po roku pracy ma się zaś cały miesiąc gratis na zwiedzanie!

Każda młoda, spragniona poznawania świata i zdobywania nowych doświadczeń osoba powinna wybrać się na podobny wyjazd – może to być rok, który odmieni Twoje życie na lepsze!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *