Szklane podłogi i ich zalety

Najczęściej stosowane były podłogi drewniane. Ciężkie, klasyczne. Mimo, że wciąż cieszą się powodzeniem, doczekały się również konkurencji. Podłogi szklane, bo o nich mowa są niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem.

Wiodą prym zwłaszcza w pomieszczeniach, które są aranżowane na styl nowoczesny. Wyglądają nie tylko oryginalnie, ale również sprawiają, że przestrzeń staje się większa. To gwarancja wyjątkowego stylu.

Czy to jest bezpieczne?

To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań. Wytrzymałość podłogi jest niezwykle ważna, generuje przecież jego bezpieczeństwo. Producenci zapewniają o niezawodności i wytrzymałości szklanych powierzchni. Wykonywane są one z odpowiedniego, wielowarstwowego szkła, która sprawia, że podłoga jest bezpieczna. Takie technologie wykorzystuje m.in. Beluglass. Podłogi wykonywane są na zamówienie klienta. Firma stosuje szkło, które jest laminowane. Poszczególne warstwy sklejane są żywicą. To sprawia, że podłoga staje się odporna na uszkodzenia i uszczerbienia. Górna warstwa zazwyczaj jest robiona z wytrzymałego szkła hartowanego. Pozostałe mogą być wykonane z półhartowanego. Wszystko również zależy od zamówienia. Dla zwiększenia komfortu, wierzchnia warstwa pokryta jest warstwą antypoślizgową. Jest to półprzezroczysta bądź nieprzezroczysta mineralna emalia.

Plusy szklanej podłogi

Taka podłoga to nie tylko wyjątkowy element, dodający uroku Twojemu domu czy mieszkaniu. Chociaż oczywiście to jeden z największych atutów. Zapewnia to różnorodny wybór kształtów, kolorów czy podświetleń. Dobra firma jest w stanie wykonać niemal każdy projekt, który tylko przyjdzie Ci do głowy. Laminowane szkło jest funkcjonalne. Może być przypinane w różne kształty, dowolnie wiercone itp. Jakie są inne zalety takiej podłogi? Otóż, właściwości techniczne. Otrzymujesz idealną izolację akustyczną, która niweluje odgłosy. Optycznie powiększają powierzchnię pomieszczenia, świetnie je rozjaśniają. Dzięki zastosowaniu szklanej podłogi, wpada do domu więcej światła. To z kolei sprawia, że nawet małe pokoje stają się bardziej przestronne. Dzięki zastosowaniu szklanej podłogi otrzymujesz możliwość wyeksponowania elementów, które znajdują się poniżej poziomu powierzchni. Tego z pewnością nie oferuje żaden inny rodzaj podłogi.

Wykończenia

Szklane nawierzchnie mogą być scalone zarówno metalowymi, jak i drewnianymi konstrukcjami. Istnieje również możliwość zastosowania punktowych mocowań. Wszystko zależy od preferencjo kupującego. Jeśli nie jesteś pewny, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze – zapytaj specjalistów z Beluglass. Doradzą Ci i pomogą dokonać najlepszego wyboru.

Artykuł powstał przy udziale beluglass.pl, która specjalizuje się w produkcji i montażu elementów szklanych wyposażenia wnętrz. Zapoznaj się z ofertą dotyczącą szklanych podłóg: http://beluglass.pl/podlogi-szklane/

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *