Jak szybko ożywić wnętrze nowego domu?

wnętrze nowego domu

Kupiłeś dom lub mieszkanie i czekasz na klucz? Wiem, że trzeba długo czekać, ale na szczęście w międzyczasie masz dużo do zrobienia. Zaczynasz więc od czegoś naprawdę przyjemnego, jak wystrój twojego nowego domu. Pamiętaj, że styl twoich wnętrz to coś, na co patrzysz każdego dnia. Oczywiście każdy chce, aby wyglądały pięknie. Poniższe wskazówki przyczynią się do stworzenia twojego wymarzonego domu.

 

Wskazówka 1: Określ swój budżet

Udekorowanie domu to duża inwestycja. Zastanów się więc, czego naprawdę potrzebujesz i jakie rzeczy możesz kupić w dalszej perspektywie. Ustalając budżet, zacznij od podstaw (podłogi, zasłony okienne, ściany, schody, meble), a następnie zobacz, jakie dodatki już posiadasz. Nie chcesz wydawać za dużo pieniędzy? Możesz zaoszczędzić, kupując używane meble, na przykład na portalach ogłoszeniowych. Odwiedź outlety z używanymi rzeczami lub nawet pchli targ. Znajdziesz nie tylko nowe inspiracje, ale także miło spędzisz dzień na zewnątrz.

 

Wskazówka 2: Wybierz swój styl

Nowy dom to idealny czas na podjęcie decyzji o nowym stylu życia. Wszystkie możliwości są nadal otwarte. Stwórz więc swoją własną charakterystykę w postaci listy, aby dowiedzieć się, co najbardziej Ci odpowiada. Czy jesteś bardziej klasycznym dekoratorem, czy lubisz być na bieżąco z trendami? Wypisz w punktach swoje własne preferencje. Zastanów się, czy lubisz egzotyczne wnętrza, w których zastosowano wiele kolorów, czy raczej stonowane. Pamiętaj, że tworzysz wnętrze dla siebie, bo to Ty będziesz mieszkać w domu. Czasem zwyczajne narzuty na łóżka i fotele sprawiają ogromną różnicę. Znajdź więc styl, w którym poczujesz się jak w domu. Jeśli nie możesz się zdecydować, zaangażuj architekta i wspólnie ustal, w jaki sposób twój dom stanie się twoim własnym azylem.

 

Wskazówka 3: Stwórz projekt 3D

Kiedy urządzasz wnętrze swojego mieszkania, nie widzisz całości, dopóki wszystko nie znajdzie się na swoim miejscu. Oczywiście czasem może nas spotkać z tego powodu rozczarowanie, bo jakiś mebel wyglądał inaczej w sklepie czy na zdjęciu w internecie. Na szczęście w jest kilka stron i aplikacji, na których możesz wykonać projekt 3D swojego mieszkania. Narzędzia te zawierają tysiące modeli mebli, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, czy Twoja poduszka  albo pled na łóżko będzie pasować do wybranej tapety.

 

Wskazówka 4: Zrób to sam

“Zrób to sam” to wyzwanie, które niektórzy bardzo lubią. Stare, odnowione i przerobione rzeczy mogą stać się pięknym dodatkiem do twojego wnętrza. Z palet można utworzyć łóżka, kanapy, a nawet szafy…. Ścianę możesz wytapetować gazetami lub czymkolwiek chcesz. Użyj swojej kreatywności i baw się dobrze!

https://www.koceo.pl/

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *