Taxi Bielsko-Biała – zwiedzanie na czterech kołach!

taxi Bieslko Biała

Taksówka większości z nas kojarzy się z przewozem z punktu A do punktu B. Za określoną opłatą, oczywiście. Jednak czy można je wykorzystać w celach turystycznych? Na pewno!

Kto lepiej zna swoje miasto niż taksówkarz z wieloletnim doświadczeniem? Każdą ulicę, zakamarek, ciekawą historię i wszelkie atrakcje miasta do których przywozi turystów. Czemu nie skorzystać z opcji „turystycznej” taksówki?

Bielsko-Biała posiada wiele atrakcji zarówno dla nowo przybyłych, jaki mieszkańców tego pięknego miasta leżącego u stóp Beskidu Śląskiego. Zabytkowy zamek, w którym obecnie mieści się Muzeum, Teatr Polski, mieszczący się tuż obok niego, rynek z zabytkowymi kamienicami i fontanną, okazały i niezwykle ozdobny Ratusz czy też Katedra Św. Mikołaja!

Do wszystkich tych miejsc można dotrzeć taksówką, co więcej – można nawet zrobić sobie wycieczkę objazdową po całym mieście, słuchają opowieści o jego historii oraz ciekawostek z życia miasta i jego mieszkańców wprost z ust taksówkarza-przewodnika. Ale jak znaleźć kogoś takiego? Wystarczy wpisać w przeglądarkę Internetową „taxi Bieslko Biała” i skorzystać z pierwszego lepszego numeru? Nie do końca. Warto poświęcić chwilę na wyszukanie odpowiedniej korporacji lub wprost zapytać się operatora czy taksówkarz przyjmie odrobinę inne zlecenie niż sam przewóz. Warto się o tym przekonać samemu!

Taka wycieczka może ukazać zupełnie nieznaną stronę miasta. W ciągu jednego przejazdu można zobaczyć kontrast wciąż przebudowywanego miasta w którym znajdują się zarówno stare, urokliwe uliczki i kamienica, jak i budynki w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Takie połączenie jest zaskakujące i piękne, dzięki czemu Bielsko-Biała pozostaje w pamięci odwiedzających na długie lata.

Ponadto, korzystając z taxi -wycieczki można dostać się w wiele ciekawych miejsc, które niekoniecznie byśmy odwiedzili planując samodzielnie zwiedzanie miasta.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *