Czy transmisje na żywo na Facebooku to przyszłość marketingu?

transmisje na żywo

CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, przewidział niedawno, że przyszłość marketingu będzie związana z filmami. Zwłaszcza filmy na żywo na Facebooku, ponieważ niosą ze sobą tak wiele korzyści. Marki mają możliwość odpowiadania na zapytania w czasie rzeczywistym i natychmiastowej informacji zwrotnej na temat swoich nowych produktów. Jednocześnie zwykli streamerzy mają szansę komunikować się ze swoimi widzami i dostosowywać swoje treści tak, aby ich zadowolić. Nigdy nie było łatwiej niż teraz uzyskać bezpośrednią odpowiedź od grupy docelowej i dostosować ją do swojej strategii.

Według statystyk Facebooka, całkowita liczba filmów na żywo prawie podwaja się każdego roku. Filmy przejmują nasze tradycyjne kanały informacyjne na widzowie live Facebooku i wkrótce staną się przyszłością marketingu i komunikacji na platformach mediów społecznościowych. Zwykle mają wyższy zasięg i lepsze współczynniki konwersji dla marek. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm rozumie ten trend i realizuje swoje lokowanie produktów. Każdy chce kawałek ciasta i dba o to, aby jego towary były również reprezentowane na tym rynku.

Przy ponad miliardzie filmów na żywo dziennie konkurencja jest ogromna. Zwłaszcza, gdy nie masz wielu polubień lub obserwujących na swojej stronie i niedawno rozpoczęłeś transmisję strumieniową, może to być trudne. Facebook w swojej istocie działa tak samo jak wszystkie inne media społecznościowe pod względem wideo na żywo. Im więcej masz obserwujących, tym więcej osób zwróci uwagę na Twoje filmy na żywo – i na odwrót. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Z nami możesz kupić sobie drogę na szczyt i przestać marnować swój cenny czas i strategie, które i tak nie działają. Dzięki naszym usługom Live Viewer możesz mieć pewność, że uzyskasz istotną przewagę w porównaniu z konkurencją i innymi streamerami.

W porównaniu ze zwykłymi postami w Twoim kanale, filmy na żywo okazały się po prostu bardziej skuteczne. Zamiast oglądać zdjęcie z ograniczonymi informacjami i niewielką lub zerową wartością rozrywkową, każdy może oglądać filmy na żywo, mając za sobą znacznie większą wartość. W zależności od tego, kto transmituje, historia wideo na żywo może być nieograniczona, a wartość rozrywkowa niezrównana. Konta na Facebooku, które w dużej mierze opierają się na filmach na żywo, odnotowały drastyczny wzrost wskaźników zaangażowania i interakcji. Mogli wykorzystać te filmy jako wskaźniki trendów i zachowań klientów. Produkty i treści, które nie są dobrze postrzegane w transmisjach na żywo, są całkowicie porzucane. Natomiast treści, które zwiększyły zaangażowanie, były dalej rozwijane i ponownie wykorzystywane w przyszłości. Ułatwiło to tworzenie wartościowych treści dostosowanych do poniższych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *