Turysta w wielkim mieście – sprawdzone sposoby na sprawne zwiedzenie Warszawy

taxi Warszawa

Warszawę trzeba koniecznie odwiedzić, oczywiście nie jeden raz, ale kilka lub kilkanaście. Za każdym razem zobaczy się w stolicy coś wyjątkowego, co na długo pozostanie miłym wspomnieniem. Zabytki, parki, placówki kulturalne i unikatowa rozrywka plus oczywiście pyszne jedzenie.

Jedynym problemem jest czas. Trzeba mieć go naprawdę dużo, aby zobaczyć to, co by się chciało zobaczyć. Dlatego warto przyjeżdżać do tego miasta cyklicznie i poznawać nowe urokliwe miejsca, do których będzie się chciało wracać.

Jak to wszystko zorganizować logistycznie, aby wypełnić zamierzony plan zwiedzania i nie czuć nawet lekkiej irytacji? Przede wszystkim zacznij od wypisania na kartce priorytetowych miejsc, zabytków, lokali, w których chcesz być. Zaopatrz się również w plan miasta i zaplanuj odpowiednie środki lokomocji. Warszawa jest potężna, dlatego warto mieć plan na przemieszczanie si po niej, aby nie szukać przystanków, stacji metra i nie błądzić, ale sprawnie poruszać się z mapą w ręku.
Metro, taxi

W Warszawie są dwie linie metra, co jest naprawdę dużym udogodnieniem dla mieszkańców, ale i zwiedzających. Jeśli chcesz zwiedzić takie miejsca, jak Mokotów, Ursynów, Żoliborz, Bielany, czy Centrum lub zrobić sobie wycieczkę na Pragę, ten środek transportu będzie niezawodny. Podmiejskim autobusem dotrzesz natomiast do każdego zakamarku miasta. Linii autobusowych jest ponad 158. To naprawdę imponująca liczba. Jeśli jednak wolisz tramwaje, to masz do dyspozycji ich aż 36. Dzięki nim miło spędzisz czas w podróży i nie będziesz stać w żadnych korkach. Bardzo dobrą alternatywą są także taksówki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „taxi Warszawa”, aby zostać przekierowanym na strony różnych firm przewozowych. Taksówką dojedziesz w konkretne miejsce, co jest dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy nie zna się w ogóle lub bardzo słabo Warszawę.

Aplikacja Gdzie dojadę?

Warto zaopatrzyć się w kilka potrzebnych aplikacji związanych z Warszawą. Podręczny nawigator to typowy „must have” w tak dużym mieście. Takich pomocnych programów służących do zwiedzania Warszawy jest dużo, grunt to wybrać te, które będą Ci najbardziej potrzebne. Jeśli w ogóle nie orientujesz się, gdzie co jest, i topografia miasta jest dla Ciebie zagadką, aplikacja Jak dojadę, pomoże Ci pokochać miasto od pierwszego kontaktu. Kolejna ciekawa aplikacja to Go2 stop, dzięki której sprawdzisz rozkład wszystkich linii autobusowych. Natomiast dla osób poruszających się po mieście rowerem, który można sobie wypożyczyć do zwiedzania miasta, przydatne będą na pewno takie aplikacje jak Gdzieturillo na androida i BikeRadar na IPhone’a. Dzięki nim można sprawdzić, gdzie jest najbliższa wypożyczalnia i czy są jakieś dostępne aktualnie rowery do wypożyczenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *