Usprawniony proces pakowania na linii produkcyjnej

Linie pakujące

Proces pakowania na linii produkcyjnej jest bardzo istotny. Dzięki takiemu procesowi można oczywiście skutecznie i efektywnie pakować poszczególne towary do kartonów, czy też różnego rodzaju opakowań.

Oczywiście im większa liczba spakowanych towarów w ciągu dnia tym lepiej dla zakładu produkcyjnego. Warto więc postarać się o to, aby na linii produkcyjnej zastosowane zostały nowoczesne maszyny, dzięki którym będzie można oczywiście usprawnić proces produkcji i wspomóc tym samym pracę ludzi. Przydadzą się na pewno maszyny pakujące, dzięki którym każdego dnia będzie można wysyłać do klientów większą liczbę gotowego produktu, w zależności od ilości zleceń. Linie pakujące muszą być jednak umiejętnie obsługiwane przez ludzi, ponieważ niekiedy dochodzi w nich do awarii, a wtedy to człowiek odpowiedzialny jest za ich naprawę, czy też za ponowne uruchomienie.

Stosowanie kartoniarek

Na wielu liniach produkcyjnych stosowane są obecnie kartoniarki. Nie powinno to nikogo zbytnio dziwić, ponieważ dzięki takim kartoniarkom można w szybkim tempie przygotować karton do spakowania gotowego produktu znajdującego się na taśmie produkcyjnej. Oczywiście karton musi mieć odpowiednie wymiary, dlatego wcześniej należy odpowiednio ustawić kartoniarkę, tak aby tworzyła one kartony o właściwych wymiarach, w które zmieści się optymalna ilość gotowego towaru. Taka czynność nie należy jednak do najtrudniejszych i każda osoba z zespołu zajmującego się pakowaniem towaru powinna umieć ją wykonać. Zwykle zmiana w planie produkcyjnym nie powinna trwać więcej niż kilkanaście minut, łącznie z przygotowaniem kartoniarki do użycia. Trzeba jednak wszystko dobrze przygotować, aby kartony nie posiadały żadnych usterek i zagięć, ponieważ klient może być z takich opakowań niezadowolony.

Owijarki i etykieciarki

Spakowany produkt w kartony następnie trafia ponownie na taśmę, gdzie jest etykietowany. Etykieciarka również musi być odpowiednio ustawiona, aby na kartonie znalazła się właściwa etykieta z przydatnymi dla klienta informacjami. Następnie towar trafia na paletę, a wtedy w grę wchodzą owijarki, ponieważ to one są odpowiedzialne za owinięcie palety w folię. Muszą być one jednak obsługiwane przez człowieka, który z pomocą paleciaka odstawia owiniętą paletę na bok, którą następnie operator wózka widłowego zabiera na magazyn.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *