Wakacje – czas koncertów i festiwali muzycznych

koncerty

Okres wakacyjny to nie tylko czas urlopów, wyjazdów i wypoczynku nad morzem, jeziorem lub w górach. To również intensywny czas letnich festiwali, koncertów i imprez muzycznych w plenerze. Jakie są więc nadchodzące wydarzenia 2019 w okresie wakacyjnym?

  1. Open’Er Festival
  2. Castle Party
  3. Pol’and’Rock Festival
  4. Figo Fagot i inne koncerty

Open’Er Festival

Na początku lipca organizowany jest na lotnisku w Gdyni cieszący się wielką popularnością festiwal Open’Er. Co roku gromadzi on ogromną rzeszę spragnionych muzyki osób. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy różnych gatunków muzycznych, w tym przede wszystkim rocka, metalu, muzyki elektronicznej, progresywnej czy industrialnej. Bilety na koncerty są w sprzedaży już od kilku miesięcy i najkorzystniejsze cenowo karnety zostały już niestety wyprzedane. Wciąż jednak nabyć można bilety online ostatniego, finalnego rzutu, których pula dostępna jest do wyczerpania zapasów.

Castle Party

Kilka dni później na zamku w Bolkowie na Dolnym Śląsku odbywa się prawdziwe święto muzyki dla miłośników mrocznych, alternatywnych dźwięków. Impreza Castle Party, bo o niej mowa, odbywa się w tym miejscu już od wielu lat i każdego roku przyciąga setki fanów tzw. muzyki gotyckiej. Nie inaczej będzie i tym razem, bowiem tanie bilety na koncerty, czyli karnety w przedsprzedaży wyprzedały się już kilka tygodni temu. Nadal jednak można zakupić, podobnie jak w przypadku Openera, bilety z ostatniej puli, dostępnej do wyczerpania.

Pol’and’Rock Festival

W okresie od 1 do 3 sierpnia odbędzie się festiwal organizowany przez fundację WOŚP. To prawdziwe święto muzyki, dobrej zabawy, przyjaźni i miłości. Wstęp na wszystkie koncerty i imprezy jest zawsze bezpłatny. Każdego roku impreza ta przyciąga tysiące młodych ludzi spragnionych zabawy. Nie inaczej będzie zapewne i tym razem, tym bardziej, że na przybywających czekają dziesiątki koncertów i spotkań z ciekawymi ludźmi.

Figo Fagot i inne koncerty

Poza wielkimi wydarzeniami muzycznymi, w wakacje organizowanych jest również mnóstwo innych, mniejszych imprez i koncertów. Na ciekawe atrakcje można liczyć nie tylko w dużych miastach, ale również mniejszych miejscowościach, w których bardzo często w tym okresie organizowane są tzw. Dni Miasta. Wstęp na nie jest bezpłatny, dzięki temu każdy może wziąć udział w danym koncercie i świetnie się bawić. Jeśli chodzi natomiast o imprezy biletowane, to najlepiej jest sprawdzać aktualne terminarze ulubionych artystów albo odbywające się w najbliższym czasie imprezy na specjalnych stronach koncertowych. Można na nich znaleźć nie tylko informacje, ale również zakupić bilety na koncert. W zależności od zainteresowań i dostępności (niektóre z nich rozchodzą się bowiem jak przysłowiowe świeże bułeczki), można nabyć więc bilety Bracia Figo Fagot, na koncerty muzyki rockowej, popularnej czy nawet klasycznej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *