Wakacyjne domki bez pozwolenia: warto?

Wakacyjne domki bez pozwolenia

Spojrzymy na plusy i minusy zakupu domku bez pozwolenia, aby pomóc Ci zdecydować, czy to dobry pomysł. Często zdarza się, że para lub rodzina wyjeżdża w jakieś urocze miejsce na wakacje i ma ochotę na zakup domu wakacyjnego. Niezależnie od tego, czy chodzi o domek nad morzem czy w górach – łatwo zauważyć atrakcyjność miejsca, do którego można się udać kiedy tylko ma się na to ochotę.

Mimo tego, zanim zdecydujesz się na domek bez pozwolenia ważne jest, aby dokładnie rozważyć plusy i minusy jego zakupu – aby uniknąć zakupu pod wpływem impulsu. Zakup domku bez pozwolenia jest świetny wtedy i tylko wtedy, gdy pasuje to do Twojej sytuacji finansowej i długofalowych celów. Oto, co należy rozważyć przed zakupem.

Wakacyjny domek bez pozwolenia – zalety

Przede wszystkim Twój domek wakacyjny będzie właśnie taki – jakiego chcesz: z dala od domu, miejsce gdzie możesz wyjechać na wakacje nawet bez planowania i pieniędzy. Możesz tam wybrać się na spontaniczny weekend lub spędzić tam tydzień. To zależy od ciebie.

Kolejną korzyścią jest potencjalny zysk, jaki możesz uzyskać, jeśli zdecydujesz się go wynająć. Nawet jeśli nie osiągniesz ogromnych zysków z czynszu, to z pewnością pomoże Ci zapłacić za rzeczy takie jak ubezpieczenie i utrzymanie, które inaczej zapłaciłbyś za domek bez pozwolenia z własnej kieszeni. Twoja nieruchomość może również zyskać na wartości przez lata, zwiększając wartość netto Twojej inwestycji.

Wakacyjne domki bez pozwolenia – wady

Najważniejsze do rozważenia jest utrzymanie kosztów. Jeśli nie uda Ci się znaleźć najemcy, płacisz hipotekę, ubezpieczenie, opłaty za utrzymanie i inne z kieszeni. Nawet jeśli znajdziesz najemcę, niepewność i rozbieżność w stawkach czynszu oznaczają, że wciąż będziesz musiał pokryć część lub wiele kosztów posiadania nieruchomości.

Charakter domu wakacyjnego oznacza, że będziesz go sprawdzać tylko kilka razy w roku, więc jeśli nie masz systemu bezpieczeństwa, może to generować włamania, uszkodzenia i inne problemy. Warto to przemyśleć przed zakupem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *