Jak walczyć z zimowym przeziębieniem?

Gdy zimne dni są coraz bliżej, zwiększa się również ryzyko zachorowania na przeziębienia. Ma to przede wszystkim związek z obniżoną odpornością o tej porze roku, więc nasz organizm nie jest wtedy często w stanie obronić się przed atakującymi go wirusami. Jak możemy walczyć z zimowym przeziębieniem skutecznie?

Bolące gardło, kaszel, katar, osłabienie, dreszcze – to główne objawy towarzyszące przeziębieniom. Zwykle wszystko rozpoczyna się od drapania czy pieczenia w gardle, dlatego już wtedy możemy zacząć działać, aby zmniejszyć swój dyskomfort. W aptekach znajdziemy różnorodne tabletki do ssania na gardło, które zawierają zarówno składniki naturalne, jak i również mogą bazować na związkach chemicznych syntetyzowanych w laboratoriach. Do dyspozycji mamy też pełną gamę metod z apteczki matki natury. Na co warto się zdecydować?

Naturalne metody leczenia przeziębienia

Jeżeli chcemy zdecydować się na kurację zgodną z naturą, musimy pamiętać o tym, że nie zawsze przyniesie ona oczekiwane skutki w krótkim czasie. Najlepiej sprawdzają się te rośliny oraz wyciągi, które posiadają naturalne działanie antyseptyczne oraz przeciwzapalne. Zaliczają się do nich między innymi czosnek, cebula, lipa, czarny bez, rumianek, szałwia.

Dobrym wyborem są płukanki ziołowe, na przykład z szałwii czy rumianku, ale możemy również pić herbatki. Ponadto dobrymi wyborem będzie ciepła herbata z miodem oraz cytryną albo z sokiem z malin, która rozgrzeje organizm i ukoi zbolałe gardło.

Apteczne metody leczenia przeziębienia

W aptekach czeka na nas szeroka gama różnego rodzaju preparatów – popularne są przede wszystkim środki w proszku do sporządzania ciepłego napoju. Dzięki zawartym w nim składnikom możemy od razu poczuć się lepiej. Ponadto możemy wybrać środki na kaszel czy tabletki do ssania na gardło, które zminimalizują jego ból.

Gdy szukasz sprawdzonego sposobu na ból gardła, postaw na Tantum Verde (Tantumverde.pl), który zawiera chlorowodorek benzydaminy. Lek dostępny jest w formie tabletek do ssania, sprayu oraz płukanki do gardła. Więcej informacji o preparacie znajduje się na stronie internetowej pod adresem: Tantumverde.pl.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *