Warszawa europejską stolicą sushi

Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było, że Polacy będą zajadać się surową rybą. Zapewne sama myśl o tym wzbudzała w nas niechęć i obrzydzenie. A dzisiaj?

Dzisiaj jest to jedno z najbardziej ekskluzywnych dań, które przypadło do gustu większości. Spacerując po warszawskich ulicach zauważyć możemy, że powstaje coraz to więcej ekskluzywnych restauracji oferujących swoim klientom sushi. Skąd wzięła się moda na sushi?

Moda na sushi przybyła do nas z samej Japonii, skąd wywodzi się sushi. Nie wiele osób o tym wie, ale ciekawostką jest, że sushi z początku nie było tym, czym jest w chwili obecnej. Kiedyś był to po prostu sposób przechowywania ryb. Te ułożone pomiędzy warstwami ryżu w zaprawie przechowywane były w beczkach miesiącami. Dzięki fermentacji powstałej z ryżu i zaprawy octowej ryba smakowała inaczej – lepiej. Ryż z beczki nie był wykorzystywany. Dopiero później Japończycy wpadli na pomysł, że przecież ryż też można jeść. Właśnie tak powstało sushi – przez przypadek.

Za co Warszawiacy pokochali sushi? Przede wszystkim za jego unikalny smak i wygląd. Przygotowane sushi potrafi być bardzo kolorowe i wykwintnie eleganckie. Sushi to również sposób na zdrowy wygląd i zdrowie. Japończycy traktują sushi jak lekarstwo, które potrafi leczyć. My traktujemy sushi jako przyjemność. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak zdrowe sushi jest. Największą wartością dla naszego organizmu są tutaj liczne proteiny zawarte w surowej rybie. W dodatku ocet ryżowy, który jest głównym składnikiem ryżu również jest bombą witaminową dla naszego organizmu. Coraz częściej więc sięgamy po sushi, bo zdajemy sobie sprawę, jak zdrowym jest jedzeniem.

Dlaczego Warszawa stała się europejską stolicą sushi, a nie jakieś inne polskie miasto? Warszawa zaczyna być wielokulturowym miastem, w którym z dnia na dzień coraz więcej się zmienia. Mieszanie kultur, narodowości i języków sprzyja rozwojowi sushi.

Sushi również nie należy do najtańszych przyjemności – pozwolić sobie na nie mogą więc Ci, których na to stać. Oczywistym jest, że w Warszawie zarobki są wyższe, aniżeli w innych polskich miastach.

Wybierając się na sushi warto wybrać taką restaurację, w której to możemy na żywo podziwiać sushi mastera przygotowującego sushi na naszych oczach. Jest to z pewnością bardzo ciekawe i inspirujące doświadczenie. Przygotowywanie sushi wymaga wielu lat doświadczenia i praktyki, co nie jest łatwe. Dla niektórych jedzenie surowej ryby może wydać się niekoniecznie fajną opcję, ale jednak warto się przemóc i spróbować. Ci, którzy spróbowali mimo, że nie chcieli – nie żałują, a sushi na stałe wpisało się w ich jadłospis.

Mimo, że wiemy, że sushi to głównie surowa ryba – tutaj również miały miejsce pewne rewolucje. Wychodząc naprzeciw klientom restauracje postanowiły wprowadzić w swoją ofertę sushi zawierające smażone czy też gotowane ryby. Jest to idealne dla tych, którym średnio podoba się pomysł jedzenia surowych ryb.

Sushi – usposobienie piękna, dobrego smaku i zdrowego jedzenia. Czy można chcieć więcej?

Artykuł przygotowała restauracja Gold Sushi -my wiemy, co dobre.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *