Warsztat samochodowy, czy to dochodowy biznes?

Obecnie warsztaty samochodowe cieszą się bardzo dużą popularnością głównie ze względu na duża ilość starszych samochodów, którymi poruszają się polscy kierowcy.

Zwiększający się wiek aut sprawia że warsztatom samochodowym nie brakuje pracy a ceny za usługi czasami osiągają zawrotne sumy. Biorąc pod uwagę również czynniki takie jak malejąca ilość wykwalifikowanych mechaników, którzy wykształcili się w tym zawodzie i znają się na rzeczy sprawia że rynek bardzo szybko wchłania nowe osoby, które następnie zarabiają dość duże pieniądze za swoją pracę. Jeżeli w najbliższych latach sytuacja na rynku się nie zmieni to osoby, które dziś otworzyły swoje warsztaty i naprawiają samochody będą mogły liczyć się z dużymi sumami a także rozwojem ich firm.

Co jest potrzebne do otworzenia własnego warsztatu?

Pierwszą rzeczą na jakiej musimy się znać to samochody, dla pasjonata motoryzacji zwykły przydomowy garaż wystarczy, aby naprawiać auta i rozkręcać swój własny biznes. Większość osób obecnie posiadająca warsztaty samochodowe właśnie w ten sposób zaczynała, a dopiero w późniejszym etapie otwierali własne duże warsztaty mechaniki samochodowej. Do pracy z autami niezbędne będę zestawy narzędzi, które należy wcześniej zakupić do warsztatu. W pracy mechanika istotnym elementem warsztatu jest tez kanał bez którego części napraw nie będzie można wykonywać.

Czy warto jest otwierać warsztat dedykowany pod konkretną markę aut?

Sytuacja niektórych marek samochodów na polskim rynku jest zaniedbana szczególnie przez wzgląd na fakt że ich naprawa jest dość skomplikowana i czasochłonna dlatego nie wielu mechaników podejmuje się takiej pracy. Otworzenie warsztatu w której pracownicy będą specjalizować się w konkretnej marce jest bardzo dobrym pomysłem szczególnie biorąc pod uwagę fakt że inni często je odrzucają. W przypadku aut mniej popularnych w Polsce należy liczyć się też z mniejszą ilością zleceń co skutkuje tez wyższymi stawkami za naprawę. Dostępność części również w tym przypadku nie jest najkorzystniejsza dla właściciela co sprawia że taki mechanik często będzie musiał kombinować aby je załatwić.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *