Czy warto kupić używane meble do firmy?

Chcesz założyć własny sklep? A może otwierasz biuro? W takim przypadku będziesz potrzebować odpowiedniego umeblowania. Można zakupić je jako nowe, ale również do dyspozycji mamy meble używane w znacznie niższych cenach. Czy warto zdecydować się na te z drugiej ręki?

Wielu z nas meble używane nie kojarzą się najlepiej. Zwykle mamy wtedy przed oczami meble z poprzedniej epoki, podniszczone, wymagające sporych nakładów pracy, aby doprowadzić je do pożądanego stanu. Jednak w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Bez problemu zakupimy meble używane, które wyróżniają się świetnym stanem wizualnym oraz technicznym – znacznie taniej niż te prosto od producenta.

Meble używane do firmy – plus y i minusy

Przede wszystkim najważniejszym atutem jest niska cena – meble używane zakupimy zwykle o połowę taniej niż meble nowe. Dla firmy, która nie ma jeszcze wysokiej zdolności kredytowej i nie może pozwolić sobie na spore wydatki na start, to bardzo dogodne rozwiązanie. Meble możemy też najczęściej zobaczyć przed zakupieniem, dlatego od razu wiemy, jaki jest ich stan techniczny. Nie zamawiamy ich z katalogu, w którym widzimy tylko ich fotografie.

Oczywiście, są też minusy. Głównie to stan mebli, ponieważ może zdarzyć się, że wypatrzony przez nas zestaw ma widoczne ślady użytkowania. Także minusem jest mniejszy wybór niż w przypadku zamawiania nowych mebli, ale musimy pamiętać o tym, że płacimy wtedy znacznie mniej.

Gdzie zakupić meble używane do firmy?

Znajdziemy je obecnie przede wszystkim przez internet. Możemy przeglądać portale ogłoszeniowe oraz aukcyjne, gdzie czeka dużo ofert. Najlepiej przeglądać oferty w swojej okolicy, aby nie musieć płacić dużo za transport.

Także warto zajrzeć na stronę aukcje.efl.com.pl, która prowadzona jest przez Europejski Fundusz Leasingowy – jednego z czołowych leasingodawców w Polsce. To właśnie tu możemy wyszukać tanie meble poleasingowe, w tym meble sklepowe oraz biurowe, także meble do restauracji czy kawiarni w naprawdę niskich cenach wywoławczych. Wybierając aukcje.efl.com.pl, mamy nie tylko pewność niskiej ceny, ale również stanu technicznego – meble są dokładnie sfotografowane oraz opisane.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *