Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

drzwi drewniane

Nie od dziś wiadomo, że drzwi pełnią funkcję nie tylko użytkową. To kluczowy element jeśli chodzi o wystrój całego domu lub mieszkania.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na cały szereg kwestii, które zadecydują, które drzwi będą dla nas najlepsze.

Podstawową sprawą jeśli chodzi wybór drzwi jest pomiar otworu drzwiowego. Bez tego niemożliwe będzie dopasowanie drzwi oraz ościeżnicy. Aby wybrać dany model ościeżnicy konieczna będzie znajomość grubości ścian. Jeśli mury posiadają standardową grubość, najlepsza będzie ościeżnica stała. Model regulowany znajdzie zastosowanie w przypadku ścian o bardziej nietypowym wymiarze.

Kolejnym etapem jest wybór rodzaju drzwi. Klasyczny wybór czyli proste drzwi drewniane nie jest już dziś taki oczywisty. Teraz dostępy jest cały szereg modeli o różnej funkcjonalności.

W przypadku małych przestrzeni, gdzie liczy się niemal każdy centymetr warto zastanowić się nad wyborem drzwi łamanych. Przez to, że ich otwieranie opiera się na łamaniu na pół, nie będziemy potrzebować dodatkowego miejsca na ich otwieranie. Jeśli naszym celem jest wydzielenie powierzchni, dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne. Mogą one posiadać system chowania się w ścianę lub naścienny.

W niektórych przypadkach, zależy nam na pełnym wydzieleniu przestrzeni i zapewnieniu odpowiedniego stopnia intymności. Wtedy najlepiej sprawdzą się drzwi pełne. Niektóre osoby decydują się na drzwi akustyczne. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zapewnić sobie odpowiednią dawkę spokoju i ciszy w domu, niezależnie czy potrzebujemy jej do relaksu czy do pracy.

Obecnie drzwi umożliwiają nam również odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się to w przypadkach, kiedy mamy małe ciemne pomieszczenia, w których brakuje okien. Wybierając tego typu drzwi pamiętajmy, że kluczowa jest tutaj szyba. Nie musimy decydować się na opcję przezroczystą. Do wyboru są również szyby mleczne lub delikatnie rozmywające przestrzeń.

Przy wyborze drzwi kluczowy jest również sposób ich otwierania. Musimy dokładnie przemyśleć, czy lepsze będą drzwi prawe czy lewe. Oprócz tego należy zastanowić się jaki materiał ma pokrywać nasze drzwi. Możemy zdecydować się na fornir lub okleinę – zadecyduje to o estetyce i wyglądzie naszych drzwi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *