Wynajęcie Citroëna C1 – kiedy i dlaczego warto?

Citroën C1

Miniaturyzacja postępuje w wielu dziedzinach przemysłu i nie ominęła także branży samochodowej. Wielu producentów oferuje klientom auta mini, które przeznaczone są przede wszystkim do poruszania się w przestrzeni miejskiej. Jednym z najciekawszych modeli segmentu A jest Citroën C1. Jakie są najważniejsze zalety tego samochodu i kto powinien zainteresować się jego wynajmem?

Krótka charakterystyka Citroëna C1

Citroën C1 to samochód osobowy klasy aut najmniejszych. Został wprowadzony na rynek w 2005 roku, zastępując Citroëna Saxo. W 2014 roku do sprzedaży trafiła druga generacja modelu – nieco dłuższa, a jednocześnie węższa od poprzednika. Auto dostępne jest w wersji z nadwoziem 3-drzwiowym oraz 5-drzwiowym. Posiada bagażnik o pojemności 196 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność przestrzeni bagażowej wzrasta do 780 litrów. Citroën C1 dostępny jest w dwóch wersjach z silnikiem benzynowym: o mocy 68 lub 82 KM. Pojazd może zostać opcjonalnie wyposażony w kamerę cofania i ekran dotykowy o średnicy 7 cali, pozwalający na całkowitą integrację ze smartfonem. W drugiej połowie 2020 roku zadebiutuje jego następca, Citroën Ami – jeszcze bardziej kompaktowe auto o napędzie elektrycznym.

Zalety Citroëna C1

Citroën C1 to doskonały samochód do poruszania się w warunkach miejskich. Jest niezwykle kompaktowy, więc „wciśnie się” dosłownie wszędzie. Dzięki niewielkiej średnicy zawracania wszelkie manewry na zatłoczonych ulicach i parkingach są z Citroënem C1 niezwykle łatwe do wykonania. Auto jest bardzo tanie w eksploatacji – w trybie mieszanym spala średnio 4,3 litra paliwa na 100 kilometrów. Ze względu na stosunkowo prostą budowę rzadko się psuje – w rankingach niezawodności Citroën C1 plasuje się na bardzo wysokich pozycjach. Nie można nie wspomnieć o sympatycznym wyglądzie samochodu, który udało się osiągnąć dzięki owalnym światłom i szerokiej, sprawiającej wrażenie uśmiechniętej atrapie zderzaka.

Kto powinien zainteresować się wynajmem Citroëna C1?

Citroën C1 będzie doskonałym wyborem dla tych osób, które potrzebują samochodu na dojazdy do pracy, ale pojemny bagażnik nie jest ich priorytetem. Auto doskonale poradzi sobie w korkach oraz podczas parkowania. Wynajem Citroëna C1 jest również idealną propozycją dla kobiet-kierowców. Wiele pań nie potrzebuje dużego, pojemnego pojazdu, dlatego to auto doskonale wpasowuje się w ich gusta – jest malutkie i wygląda uroczo, a jednocześnie wyróżnia się odważnym designem. Ponadto auto będzie świetnym wyborem dla singli oraz par nieplanujących dzieci. Sprawdzi się także jako drugie auto w rodzinie. Jedną z wypożyczalni, w której można wynająć Citroëna C1, jest ABACUS CAR RENTAL. Firma oferuje zarówno wynajem krótkoterminowy z limitem 300 kilometrów na dobę lub bez limitu kilometrów, jak i wynajem średnio- i długoterminowy. Wypożyczenie Citroëna C1 na dobę w opcji z limitem kilometrów kosztuje w ABACUS CAR RENTAL tylko 69 zł.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *