Co zabrać ze sobą na wakacje?

Podstawą udanego wakacyjnego wyjazdu jest dokładnie zapakowana walizka. Wprawdzie często na miejscu można kupić to, czego się zapomniało, ale zawsze warto mieć wszystko pod ręką. Podpowiadamy, co koniecznie należy zabrać ze sobą w podróż!

1. Dokumenty

To podstawa. Jeżeli wybierasz się do kraju europejskiego, wystarczy dowód osobisty, gdy twoja podróż ma odbywać się poza UE, konieczny będzie paszport, chociaż przydaje się również przy podróżowaniu po Europie, dlatego warto zabrać ze sobą oba te dokumenty. Przy podróży do krajów UE przyda się też karta EKUZ. Na wszelki wypadek można też skserować dokumenty i trzymać je w innym miejscu na wypadek kradzieży.

2. Ubrania

Powinny być dopasowane do długości wyjazdu oraz jego celu. Część ubrań warto zabrać ze sobą do bagażu podręcznego na wypadek, gdyby bagaż główny (rejestrowany) zaginął lub doleciał z opóźnieniem – wtedy nie trzeba będzie kupować ich w pośpiechu na miejscu. Warto tak skomponować ubrania, aby można było łączyć je ze sobą na wiele sposobów.

3. Kosmetyki

Przy podróży samolotem te do bagażu podręcznego muszą mieć maksymalnie do 100 mililitrów, natomiast cała kosmetyczka maksymalnie 1 litr. Kosmetyki te powinny być zapakowane w przezroczyste opakowania. Do bagażu głównego można już wpakować zwykłe kosmetyki – najlepiej wziąć te najpotrzebniejsze, ponieważ zwykle zakupić je na miejscu. Gdy nie jedzie się na zbyt długo, można też kupić kosmetyki w mniejszych, turystycznych opakowaniach.

4. Pieniądze, karta płatnicza

Warto wcześniej pomyśleć o wymianie pieniędzy. Gdy nie można dostać danej waluty w Polsce, najlepiej kupić dolary lub euro. Warto mieć też kartę, aby w razie potrzeby móc łatwo zapłacić nią tam, gdzie dostępne są terminale płatnicze.

 5. Ubezpieczenie turystyczne

Jeżeli wybierasz się na wakacje samemu lub chcesz rozszerzyć ochronę podczas imprezy organizowanej przez biuro, sprawdź dostępne ubezpieczenia wakacyjne. Dzięki nim możesz nie tylko uzyskać ochronę finansową w razie problemów ze zdrowiem i wypadków, ale są też ubezpieczenia wakacyjne, z którymi można zabezpieczyć się na wypadek odwołania lotu czy zaginięcia bagażu.

 

Oferty ubezpieczeń turystycznych można sprawdzić już teraz na stronie bm.pl, która posiada porównywarkę ofert. Z bm.pl można wybrać najkorzystniejszą polisę w zależności od celu podróży i kupić ją on-line.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *