Jak zapobiec kurzym łapkom wokół oczu?

krem-pod-oczy

Zmarszczki mimiczne i kurze łapki dodają nam co najmniej kilka lat, a przy tym zmieniają wygląd twarzy. Każda kobieta stara się zapobiec przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek, ale nie zawsze robimy to we właściwy sposób. Poznaj kilka sposobów na zachowanie młodego wyglądu skóry pod oczami.

Żadnej kobiecie nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, maseczek oraz odpowiednich kosmetyków kolorowych, które poprawiają jędrność i wygląd skóry twarzy. Nie wszystkie wiemy jednak, że kluczowe znaczenie w profilaktyce przeciwstarzeniowej ma również krem pod oczy. Powinien to być kosmetyk dedykowany wrażliwej i cienkiej skórze pod oczami, które wymaga specjalnej pielęgnacji. Im wcześniej zaczniemy stosować pielęgnację o działaniu opóźniającym starzenie, tym lepiej. Ważne jednak, żeby dopasować składniki zawarte w kosmetykach do wieku i potrzeb wrażliwej skóry pod oczami.

Koniecznie więc wybierajmy krem pod oczy na dzień i osobny na noc. Ich działanie jest bowiem inne i mogłoby nie sprawdzić się jako baza pod makijaż. Krem na dzień ma lżejszą konsystencję, szybciej się wchłania i nie wałkuje się pod podkładem. Natomiast krem pod oczy na noc jest bardziej bogaty, ma intensywne działanie odżywcze i regenerujące, dlatego nie nadawałby się do całodziennego noszenia.

Odpowiedni skład i rodzaj kosmetyków do pielęgnacji skóry pod oczami to jedno, ale bardzo ważny jest również sposób aplikacji tych produktów. Skóry pod oczami nie powinniśmy naciągać ani intensywnie masować. Krem należy wklepywać opuszkami palców do momentu, aż zacznie się wchłaniać. Na rynku dostępne są również specjalne urządzenia — masażery, które ułatwią prawidłową aplikację produktów pielęgnacyjnych. Dłońmi również możemy wykonać delikatny, antystarzeniowy masaż, ale należy pamiętać o tym, żeby wykonywać w kierunku od zakończenia łuku brwiowego do kąciak oka, dzięki czemu skóra pozostanie jędrna i nieprędko pojawią się na niej nieestetyczne kurze łapki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *