Zegarek klasyczny czyli jaki?

Klasyczny zegarek

Pierwszy kieszonkowy zegarek z naciągiem automatycznym zbudowano w 1756 roku i do wybuchu I wojny światowej wyłącznie tego typu zegarki były przez mężczyzn nazywane klasykami. Z czasem zaczęły je wypierać zegarki naręczne ze skórzanym paskiem i to one dziś najczęściej nazywane są przez nas klasykami. Rynek zegarków ewoluował latami i wciąż zmieniają się trendy. Mieliśmy modę na super nowoczesne na swoje czasy zegarki elektroniczne z kalkulatorami, niektórzy panowie wyjątkowo polubili zegarki na metalowej bransolecie, dla innych wymarzonym prezentem były i wciąż są drogie zegarki sportowe. Klasyki to jednak dla większości z nas naręczne zegarki tarczowe ze skórzanym paskiem.

Klasyczny zegarek w minimalistycznym stylu

Zegarków na rynku mamy dziś tak wiele, że nie sposób opisać je wszystkie i usystematyzować ich rodzaje. Skoncentrujemy się na więc w tym akapicie na jednym, konkretnym rodzaju zegarków: na męskich zegarkach klasycznych w minimalistycznym stylu. Każdy ma do dodatków swoje indywidualne podejście i inaczej postrzegać może też pojęcie klasyki. W naszej opinii minimalistyczny klasyk to zegarek na pasku z naturalnej skóry z jasną tarczą, z okrągłą kopertą i wskazówkami wykonanymi z metalu wysokiej jakości, jak stal szlachetna, tytan, czy nawet złoto. Zegarek bez dodatków typu datownik i sekundnik, bez ozdobników. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nowoczesny, jednak wciąż klasyczny zegarek był wodoszczelny – ma po prostu być wykonany z odpowiednich materiałów i zachowywać minimalistyczny wygląd.

Klasyczny zegarek w innym wydaniu

Jak już wspomnieliśmy, każdy może inaczej postrzegać pojęcie klasyki. Jak mówią nam przedstawiciele firmy CLASSIC WATCH z Katowic, dla niektórych klientów klasycznym będzie zegarek szwajcarski, dla innych klasykiem będzie czasomierz okrągłą tarczą, a dla jeszcze innych po prostu każdy zegarek naręczny to klasyk. Wynika to z faktu, że za klasyki nie uznajemy zegarków pochodzących z innych państw niż królestwo tych dodatków czy zegarków o kształcie tarczy innym niż koło albo uważamy, że w dobie wszechobecnych gadżetów elektronicznych, które niemalże każdy z nas ma ciągle przy sobie, samo noszenie zegarka na ręku to klasyka i klasa jednocześnie.

Klasyka zegarków jest więc tematem szerokim i raczej trudnym do jednoznacznego, jednolitego usystematyzowania. Całe szczęście prostszym zadaniem jest wybór zegarka naręcznego odpowiedniego dla nas samych. Wybieramy zegarek wedle swojego własnego poczucia estetyki w taki sposób, by jak najlepiej współgrał z naszą codzienną garderobą – oczywiście pod warunkiem, że kupujemy zegarek, który każdego dnia zamierzamy nosić go na swoim nadgarstku, a nie traktujemy jako dodatek na specjalne okazje.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *