Jak zostać masażystą orientalnych technik masażu?

kurs masażu shiatsu

Znasz już zasady masażu klasycznego, a może nawet praktykujesz jego techniki. A może fascynują Cię naturalne terapie rodem z Dalekiego Wschodu? Chcesz bądź potrzebujesz zmienić zawód? Szukasz nowych pasji i umiejętności? Czy z jeszcze innego powodu chcesz zacząć naukę masaży orientalnych?

Kurs masażu gorącymi kamieniami, a może shiatsu?

Masaże orientalne obejmują szeroką gamę rodzajów i technik. Masaż shiatsu pochodzi z Japonii, tajski, jak sama jego nazwa wskazuje – z Tajlandii. Skąd jednak wywodzi się popularny masaż gorącymi kamieniami? To jeden spośród masaży mających swoje źródło w Ajurwedzie, indyjskiej filozofii związanej bezpośrednio m.in. z naturalną medycyną oraz stylem życia. Obok kursów tej konkretnej techniki znajdziesz także „kurs masażu ajurwedyjskiego” i inne. 

Wybierając kurs masażu gorącymi kamieniami, poznasz właśnie tę konkretną technikę. To głęboko relaksujący masaż, bardzo przyjemny i odprężający. Skierowany jest do większości osób. Unikać go powinny jedynie kobiety w ciąży oraz osoby, którym dokuczają określone dolegliwości, jak m.in. choroby układu krążenia, z wadami serca i inne wąskie kategorie osób posiadających bardzo specyficzne przeciwwskazania do zabiegów związanych z oddziaływaniem wysokich temperatur. 

Większość potencjalnie zainteresowanych osób nie tylko może się mu poddać, ale także czerpać wyraźne korzyści z masażu kamieniami podgrzanymi do około 50°C.

Decydując się natomiast na kurs masażu shiatsu, nauczysz się harmonizowania organizmu w jego fizycznej, jak i psychicznej sferze głównie na podstawie pobudzania odpowiednich punktów akupresurowych. Wówczas będziesz wiedzieć o potencjalnych przeciwwskazaniach do jego stosowania, albo po prostu – dowiesz się jak wybierać punkty i techniki bezpieczne w danym przypadku. 

Shiatsu jest zatem masażem przeznaczonym dla o wiele szerszej grupy docelowej. Niewątpliwie brakuje mu przy tym wielu atrakcyjnych walorów masażu gorącymi kamieniami. Właśnie dlatego zarówno jeden, jak i drugi ma własne grono zwolenników. Spotkasz na pewno także miłośników zarówno jednego, jak i drugiego. 

Wyjątkowy masaż tajski

Jeżeli wciąż masz wątpliwości co do tego, w jakim orientalnym masażu się wyspecjalizować, to może kurs masażu tajskiego czeka właśnie na Ciebie? Masaż tajski to masaż o tyle wyjątkowy, że oprócz typowych dla każdego masażu elementów, łączy się także z jogą, medytacją czy akupresurą, naturalnie wykorzystując jedynie ich elementy. 

Masaż tajski jest zatem masażem bardzo złożonym i interesującym pod wieloma względami. Prawdopodobnie zatem na żadnym innym praktycznym kursie masażu: czy to masażu klasycznego, czy też na kursie innej odmiany masażu orientalnego, nie poznasz tylu dodatkowych aspektów co na kursie masażu tajskiego. 

Te i inne kursy masażu orientalnego możesz odbyć np. w Centrum Szkoleniowym Trigger w Warszawie, albo jednym z innych, wybranych dużych miast w Polsce. Poznaj dokładną ofertę oraz zakres działania Szkoły Masażu Trigger i wybierz kurs dla siebie!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *