Co zrobić by dziecko nauczyło się języka angielskiego?

angielski

Każdy rodzic wie, że nauka języków obcych powinna być ważnym elementem w edukacji dziecka. Często same lekcje w szkole okazują się niewystarczające, a niekiedy nawet zniechęcają naszą pociechę do poszerzenia wiedzy.

Odpowiednia motywacja

Nie chodzi tu oczywiście o prezenty za każdym razem, gdy dziecko będzie mogło pochwalić się dobrą oceną. Motywacja odnosi się głównie do rozmów z dzieckiem, poznania jego potrzeb i wspólnego wyboru najlepszej ścieżki nauki. Jeśli widzimy, że nasza latorośl nie potrafi długo wysiedzieć w jednym miejscu, nie zmuszajmy jej do typowych zajęć, podczas których spędzi przy biurku kolejne 45 minut. Lepiej wybrać bardziej kreatywne zajęcia, takie jak spotkania z native speakerem w lincoln.edu.pl. Tego typu lekcje są zazwyczaj bardzo urozmaicone i pozwalają jeszcze lepiej poznać język obcy oraz zaznajomić się z kulturą danego kraju.

Wspólna nauka też może pomóc

Przez natłok spraw i obowiązków, często poświęcamy dziecku niewystarczająco dużo czasu. Kiedy już uda nam się wygospodarować wolną chwilę warto przeznaczyć ją na wspólną naukę języków. Oczywiście nie musimy siedzieć z nosem w książkach. Wybierzmy za to anglojęzyczną grę, obejrzyjmy razem rodzinny film bez napisów lub poczytajmy dziecku bajkę po angielsku. Pomysłów na urozmaicenie nauki jest mnóstwo, szybko zauważymy, który sprawdza się najlepiej w przypadku naszej pociechy.

Kilka ważnych zasad

Niezależnie od wieku powinniśmy przestrzegać paru istotnych reguł. Najważniejsza z nich to oczywiście systematyczność. Jeśli maluch regularnie będzie powtarzał nowo poznane rzeczy i ciągle poszerzał swoją wiedzę, po pewnym czasie opanuje obcy język perfekcyjnie. Zadbajmy o różnorodne formy nauki i nie przesadzajmy z jej ilością.

Języki obce na stałe wpisały się w naszą codzienność. Są niezbędne podczas podróży i pracy. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i chętniej podchodzi do nauki. Ważne, by poszerzanie wiedzy nie stało się przykrym obowiązkiem a przyjemnością, do której często będziemy wracać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *