Co zyskujesz dzięki kolokacji?

Odwiedzając witryny globalnych marek usług telekomunikacyjnych można się spotkać z pojęciem kolokacji. Co ono dokładnie znaczy? Z pewnością globalne marki m.in. Biznes. T-Mobile mogą na swojej stronie zamieszczać wyjaśnienie tego terminu. Samo suche pojęcie nie zawsze może przedstawiać korzyści z jego stosowania.

Już na samym wstępie warto wspomnieć o tym, że to właśnie kolokacja serwerów składać się może z dużej liczby zwolenników oraz przeciwników. Dla jednostki może być to trochę dziwny, aby zamieścić własny serwer w miejscu, gdzie on nie należy do niego. Biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek taki sposób może być całkiem korzystny. Patrząc na to od strony praktycznej, taki wybór to z pewnością całkiem interesująca opcja. Na czym to polega od strony instalacyjnej? Pierwszą część będzie wykonywać dostawca usług kolokacyjnych, który będzie odpowiedzialny za instalację maszyny (serwer) w szafie typu rack, a chodzi tutaj o pomieszczenie będące centrum danych. Wykorzystanie tego sposobu polega na podzieleniu przez serwer na inne serwery umieszczone w serwerowni. Koszt za przyzwoite szerokopasmowe łącze może oznaczać niemały koszt. W przypadku witryny, która będzie generować spory ruch sieciowy. Taka sytuacja będzie generować większe opłaty za transfer. Możliwość płacenia jedynie za wynajem powierzchni w data center, aniżeli opłat za transfer może być z pewnością interesująca i nieustannie będzie znajdować swoich zwolenników. W takiej sytuacji posiadacz serwera posiada specjalnie przeznaczony adres IP. Przy jego wykorzystaniu może się połączyć ze swoim serwerem na każdym miejscu na świecie. Ta sytuacja nie będzie dotyczyć fizycznego połączenia do jego zarządzania.

Bardzo duży atut, jaki należy zaliczać do kolokacji jest fakt, że firma inwestująca w tak profesjonalne przedsięwzięcie (serwerownia) jest z pewnością ekspertem w zakresie obsługi serwerów. Wykorzystując kolokacje pracownik jednostki jest w stanie obserwować maszynę, a w przypadku wystąpienia problemu automatycznie go rozwiązać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *