5 porad – jakie konto bankowe wybrać?

Konto w banku posiada już 87% Polaków. Najczęściej posługujemy się właśnie jednym rachunkiem, o wiele rzadziej prowadzimy dwa albo więcej kont. Właśnie dlatego wybór tego, który będzie spełniać nasze wszystkie wymagania może stać się sporym problemem. Nie pomaga też fakt, że konkurujące ze sobą banki prezentują ciągle coraz to korzystniejsze oferty. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by jedno konto służyło przez wiele lat i spełniało wszystkie potrzeby.

Konto darmowe

Banki już od dawna nie zarabiają na prowadzeniu kont swoim klientom. Okazuje się, że Polacy najchętniej wybierają te, które otwierane i prowadzone są za darmo. Takie rachunki są więc jedynie wabikiem dla klientów – banki liczą, że zdobyta lojalność klientów doprowadzi do nabywania przez nich innych produktów, z których tego rodzaju instytucje będą mogły czerpać zysk.

Konto bankowe powinno być więc całkowicie bezpłatne. Klient nie chce płacić za realizację przelewów czy wypłaty gotówki z bankomatów nie tylko na terenie Polski, ale i na całym świecie. Gwarantujemy, że z łatwością można właśnie taką ofertę znaleźć i cieszyć się oszczędnościami z tytułu darmowego konta.

Konto internetowe

Większość Polaków potwierdza, że już posiada konto internetowe albo zamierza w najbliższej przyszłości właśnie takie założyć. Trzeba przyznać, że przypisana do rachunku platforma online daje ogrom możliwości. Jest przede wszystkim narzędziem, dzięki któremu w sprawny sposób można zarządzać swoimi finansami.

Takie konto maksymalne pozwala realizować dowolne przelewy bez wychodzenia z domu. Co więcej, z poziomu konta internetowego można również kontaktować się z konsultantami banku, zakładać lokaty albo wysyłać wniosek o kredyt gotówkowy na dowolny cel. Dzięki temu cała procedura zostaje uproszczona i znacznie skraca się czas oczekiwania na decyzję banku.

Konto z dodatkowymi bonusami

Samo konto już nie wystarczy. Klienci liczą na coś więcej. Banki doskonale o tym wiedzą i proponują coraz bardziej korzystne oferty. Z łatwością można wybrać bank, który oprócz prowadzenia konta pozwala również zarabiać.

Popularne są dzisiaj rachunki, których prowadzenie jest swoistą inwestycją. Banki oferują na przykład premie finansowe albo zwrot określonej wartości za dokonanie konkretnej ilości przelewów w okresie jednego miesiąca czy realizację wydatków o wymaganej kwocie.

Jakość obsługi klienta

Nie dla każdego klienta banku najważniejsze są koszty. Niektórzy wolą płacić za prowadzenie rachunku bankowego, ale liczą na rzetelną obsługę. W zamian otrzymują więc możliwość kontaktu z ekspertami banku przez całą dobę. Taki może odbywać się drogą telefoniczną, mailową, poprzez czat na platformie internetowej.

Lojalność wobec banku

Z całą pewnością należy wybierać banki, które cieszą się dobrą opinią i na polskim rynku działają od wielu lat. Okazuje się, że instytucje bankowe mogą liczyć na lojalność swoich klientów. Polacy najczęściej nabywają dodatkowe produkty bankowe właśnie w tej instytucji, w której prowadzą konto maksymalne czy inny rachunek osobisty.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *