Wkładki ortopedyczne na zamówienie. Zalety wkładek 3D

wkładki ortopedyczne 3D

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wiele dolegliwości zaczyna się w stopach. Z tego powodu należy dbać o nie w sposób szczególny. Najprostszym sposobem jest wybór wygodnego obuwia, jednak czasem to nie wystarczy. W niektórych przypadkach konieczny może się okazać zakup wkładki ortopedycznej, na przykład takiej 3D, wykonywanej na indywidualne zamówienie. Sprawdźcie, w jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować.

Kiedy potrzebne są wkładki 3D?

Stopy składają się z 26 kości, które stanowią aż 1/4 szkieletu. Są wprawiane w ruch przez ponad 30 stawów i 100 ścięgien. Jeśli choć jeden z elementów przestanie dobrze działać, pojawiają się liczne konsekwencje, takie jak przeciążenie lub uszkodzenie pozostałych mechanizmów amortyzujących. To z kolei może prowadzić do chorób przeciążeniowych w narządzie ruchu. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy zachowanie ostrożności w czasie treningu lub zabawy oraz regularne badanie stóp. Są jednak takie sytuacje, w których to za mało i konieczne jest ratowanie się specjalistycznymi wkładkami do butów.

-„Jednym z następstw dolegliwości stóp są wady postawy. Często początkowo nie są wcale zauważalne, jednak z czasem dyskomfort staje się coraz bardziej odczuwalny, a wady zaczynają się pogłębiać. Najbardziej problematyczne jest płaskostopie, zarówno poprzeczne jak i podłużne, jak również ostroga piętowa, szpotawość stóp czy koślawość. W przypadku wystąpienia jednego z tych schorzeń bezwzględnie konieczne jest zaopatrzenie się w specjalistyczne wkładki ortopedyczne 3D” – radzi ekspert reprezentujący Gabinet Fizjoterapii Rehabilitacja ALTO.

Wkładki ortopedyczne 3D tworzone są na indywidualne zamówienie i mają na celu amortyzacje zmęczonej stopy. Są one odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nosić mogą je osoby prowadzące siedzący tryb życia, ale także osoby aktywne i sportowcy.

Jak dopasować wkładkę ortopedyczną 3D?

Wkładki ortopedyczne 3D tworzone są na zamówienie. W trakcie procesu ich tworzenia, każda stopa zostaje zbadana indywidualnie, aby móc jak najlepiej dobrać ją względem dolegliwości i rozmiaru. Badanie stóp przeprowadzane jest przez podologa i składa się ze szczegółowej, trzyetapowej diagnostyki. Po dokonaniu diagnozy, wyniki przekazywane są projektantowi, który tworzy wkładki ortopedyczne 3D idealnie dobrane względem przyszłego użytkownika. Ich zadaniem będzie odciążenie każdej ze stóp w stopniu w jakim tego potrzebuje.

Warto wiedzieć, że wkładki ortopedyczne 3D dedykowane są zarówno osobom ze zdiagnozowaną wadą postawy, jak i każdej osobie chcącej zadbać o profilaktykę. Co więcej, mogą być zalecane także jako uzupełnienie rehabilitacji dzieci lub dorosłych. Świetnie sprawdzają się też u sportowców, którzy dzięki nim zwiększą swój komfort podczas uprawiania sportu oraz uchronią się przed kontuzjami. Ponadto, tego typu wkładki poleca się kobietom w ciąży i diabetykom narażonym na zespół stopy cukrzycowej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *