Czego można się nauczyć w trakcie szkolenia kawowego?

szkolenia kawowego

Kawa to bardzo popularny napój, zarówno w grupie młodszych, jak i starszych smakoszy. Wielu z nas nie wyobraża sobie początku dnia bez filiżanki ulubionej kawy. Po kawę sięgamy nie tylko ze względu na jej właściwości pobudzające, ale również dlatego, że posiada ona niezwykły smak i aromat. Jeśli jesteśmy miłośnikami kawy, to warto zdecydować się na kurs kawowy. Czego się dowiemy o kawie podczas takiego kursu?

Kurs wiedzy na temat kawy przeznaczony może być zarówno dla amatorów tego napoju, jak i zawodowych baristów, którzy chcą podnosić swoje umiejętności i zgłębiać wiedzę. Jak mówią specjaliści z firmy Julius Meinl: „Szkolenia kawowe są rozróżnione stopniem zaawansowania w zależności od wiedzy uczestników. Mogą to więc być szkolenia dla osób, które nie wiedzą nic o kawie, dla amatorów z podstawową wiedzą, czy też dla wykwalifikowanych baristów”. Niewątpliwie na szkoleniu dla początkujących oraz dla amatorów dowiemy się podstawowych informacji o kawie, takich jak: kraje i regiony pochodzenia kawy, rodzaje kawy oraz metody jej obróbki. Co więcej, podstawowa wiedza z zakresu kawy to również opis gatunków kawy oraz szczegółowa budowa owocu kawowca. Dowiemy się również o tym, co ma wpływ na końcowy smak i aromat ziarna kawy oraz o metodach ich zbiorów. Taka podstawowa wiedza pozwoli nam na bliższe poznanie owocu kakaowca oraz docenienie jego pochodzenia i całego procesu od momentu wzrostu, aż do zbioru i finalnej obróbki.

Szkolenie dla specjalistów

Szkolenia dla tych, którzy kawą zajmują się profesjonalnie będą nieco bardziej rozbudowane. Profesjonalni bariści na szkoleniach kawowych będą poszerzać swoją wiedzę między innymi na temat obsługi ekspresów kawowych. Dlaczego to takie ważne? Dobra kawa to nie tylko wsypanie ziaren do młynka kawowego- jest to proces dużo bardziej skomplikowany. Dlatego też podczas szkolenia kawowego dla profesjonalistów nauczymy się, jaką budowę posiada młynek do kawy, jakie są podstawowe jego rodzaje oraz jak prawidłowo należy go eksploatować. Następnie poznamy budowę ekspresu do kawy, jego sposób działania w zależności od rodzaju, czy też sposób prawidłowego użytkowania. Co więcej, dowiemy się, czym jest proces ekstrakcji, jakie są jego parametry i jak go prawidłowo analizować. Oczywiście poznamy rodzaje mleka do kawy oraz nauczymy się jak prawidłowo je spieniać. Na szkoleniach nauczymy się technik dekoracyjnych oraz jak dobierać dodatki do kawy w zależności od jej rodzaju.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *