Czym jest witamina E?

witamina e 1280

Witamina E, to bardzo mocny utleniacz, który przyczynia się między innymi do opóźnienia procesów starzenia. Inaczej zwana witaminą młodości. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, który wynika z działania wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu i powstawanie różnych chorób.

Jakie działanie ma witamina E?

Do głównych zadań witaminy E należy, walka z wolnymi rodnikami, które niemal codziennie atakują organizm człowieka. Witamina E wpływa też na prawidłową krzepliwość krwi oraz przyczynia się do obniżenia cholesterolu we krwi.

Witamina E jest bardzo istotna w życiu zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet wspiera prawidłową owulację, u ciężarnych wspomaga prawidłowy rozwój płodu, dlatego w gruncie rzeczy, ma dobry wpływ na przebieg całej ciąży. U mężczyzn, z reguły witamina E wspomaga produkcję nasienia. Dlatego, jest tak ważnym składnikiem i powinna być dostarczana przez człowieka do organizmu.

Oprócz tego witamina E, wpływa bardzo korzystnie na skórę, opóźnia oznaki starzenia, a także odżywia, nawilża i regeneruje. Jest jak eliksir młodości, więc każdy powinien zadbać o dostarczenie jej do swojego organizmu, ponieważ posiada wiele zalet.

Jak wpływa na organizm niedobór witaminy E?

Może to nie dzieje się często, ale jednak zdarza się, że w organizmie człowieka zaczyna brakować odpowiedniej ilości witaminy E. Co wówczas się dzieje? Objaw braku witaminy E jest kilka:
• Ogólne zmęczenie
• Anemia
• Nadmierne wypadanie włosów
• Kłopoty z koncentracją
• Zaburzenia widzenia
• Niepłodność

Czy nadmiar witaminy E może zaszkodzić człowiekowi?

Nadmiar witaminy E w organizmie zdarza się z reguły rzadko, ale czasem jednak się zdarza. Głównymi objawami nadmiaru witaminy E jest ból głowy, zmęczenie, zaburzenia w gospodarce jelitowej oraz znaczne osłabienie mięśni. Zwykle nadmiary witaminy E, są usuwane z organizmu, dlatego o przedawkowanie tejże witaminy jest raczej trudno, ale należy zachować ostrożność w jej przyjmowaniu, żeby nie przesadzić i nie wyrządzić sobie szkód w organizmie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *