Dlaczego warto skorzystać z multiroomu?

Multiroom

Multiroom jest usługą, która zdobywa coraz większą popularność, szczególnie w mieszkaniach z dużą liczbą domowników o różnych gustach, jak i wśród studentów mieszkających na stancji lub w akademiku. Dlaczego warto skorzystać z rozwiązania w postaci multiroomu? Wynika to z szeregu zalet tego typu usługi, które sprawiają, że nowi, jak i stali klienci dołączają ją do swojego pakietu.

Kilka odbiorników z różnymi kanałami telewizyjnymi, w ramach jednej umowy

Multiroom to usługa, dzięki której można oglądać telewizję na kilku różnych odbiornikach jednocześnie. To rozwiązanie problemu odwiecznej bitwy o pilota wśród domowników. Nieporozumienia w tej kwestii mogą zniszczyć dobre relacje i spowodować sytuację, w której popołudnie lub wieczór w domu po ciężkim dniu, zamiast odstresowywać, będą wzmagać niepotrzebnie, negatywne emocje. Aby uzyskać dostęp do multiroomu wystarczy podłączyć w odpowiedni sposób dodatkowe dekodery, by móc się cieszyć rozrywką na najwyższym poziomie, niezależnie od swoich preferencji w kwestii wyboru programu telewizyjnego lub transmisji z określonego wydarzenia na żywo. Wybór w tym przypadku jest bardzo duży, szczególnie gdy korzysta się z pakietów telewizji ze specjalnie dobranymi pod kątem zainteresowań, kanałami tematycznymi.

Rozrywka w HD

Pomimo tego, że multiroom rozdziela sygnał telewizyjny na kilka różnych odbiorników, nie trzeba się martwić o jakość obrazu. Kanały udostępniane w ramach telewizji kablowej można bowiem oglądać także w jakości HD, niezależnie od tego, czy w danym momencie z usługi korzysta jedna osoba lub kilka osób na różnych odbiornikach. Nie istnieje wówczas ryzyko utraty jakości obrazu lub tzw. kratkowania, w przypadku prawidłowego podłączenia odpowiednich urządzeń do oglądania telewizji kablowej.

Nagrywanie programów i transmisji

Dzięki skorzystaniu ze specjalnego z dekodera wyposażonego w nagrywarkę PVR istnieje możliwość nagrania danego programu telewizyjnego lub transmisji oraz odtworzenia ich w dogodnym dla siebie momencie. Przez to każda inna osoba, która przebywa w danym momencie w domu, może sobie obejrzeć inny kanał telewizyjny bez ryzyka, że zaburzy w jakiś sposób nagrywanie transmisji. Będzie ona bowiem korzystała ze swojego dekodera. Również odtwarzanie nagranego programu jest możliwe w przypadku jednoczesnego oglądania telewizji przez innych domowników, z wykorzystaniem pozostałych odbiorników.

Niskie opłaty za usługę

Multiroom dostępny jest za niewielką opłatą miesięczną doliczaną za każdy, dodatkowy dekoder. Nie obciąża ona w znaczący sposób domowego budżetu. Korzyści, jakie się z tego tytułu odnosi, są tymczasem bardzo duże i multiroom jest wart swojej ceny. Szczególnie godna uwagi w tym przypadku jest oferta popularnego operatora INEA. Warto w tym zakresie skontaktować się z konsultantem, który podpowie, co należy zrobić, by skorzystać z takiej usługi w swoim domu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *