Fiat Punto – idealny samochód z segmentu B

serwis fiata

O fiacie punto można powiedzieć, że jest żywą legendą, ponieważ od momentu pojawienia się na drogach I generacji tego modelu, cały czas po tych drogach jeździ – oczywiście w nowocześniejszych wersjach. Tak wielki i nieprzemijający sukces nie bierze się znikąd – w swoim segmencie jest to praktycznie samochód idealny. Czemu dokładnie zawdzięcza swój sukces i jakie są jego największe zalety?

Samochód tani w utrzymaniu i funkcjonalny

Jeżeli jakiś samochód tak długo nie znika z dróg, to jednego możemy być pewni – ma najlepszy stosunek jakości do ceny zakupu i utrzymania. Być może nie ma on kształtów i mocy niczym alfa romeo – ale prawda jest taka, że do przyjemnego przemieszczania się po mieście i poza nim nie potrzebujemy supersportowego auta, które będzie paliło sporo paliwa. Fiat punto jest pod tym względem idealny – tani w zakupie i utrzymaniu, a przy tym ekonomiczny. Również jego ubezpieczenie będzie atrakcyjne dla każdej kieszeni. Łatwo też nabyć części zamienne, a ich wymianą bez problemu zajmie się każdy serwis fiata.

Fiat punto jest przy tym niesamowicie funkcjonalny: wiele egzemplarzy jest wyposażone w elektryczne szyby i lusterka, klimatyzację i komputer pokładowy; niektóre egzemplarze mają nawet panoramiczne okno dachowe czy skórzane elementy tapicerki, co w segmencie B jest już niemal oznaką luksusu. Standardem jest oczywiście radio z MP3.

Wymiary i prowadzenie

Skoro mówimy o jego walorach użytkowych, to warto zauważyć, że punto oferuje duży (jak na miejskie auta), 275L bagażnik, a zarazem spore i komfortowe wnętrze. Wszystko to zamknięte jest w gabarytach, które pozwolą na łatwe manewrowanie nie tylko głównymi arteriami, ale także małymi uliczkami. Zmieści się też na każdym miejscu parkingowym. Jeśli dodamy do tego łatwość prowadzenia, to okazuje się, że ten samochód ma wszystko, co powinno mieć auto tej klasy. A ma jeszcze więcej – jeśli odpowiednio (co wcale nie oznacza „drogo”) o nie zadbamy, to posłuży nam przez wiele, wiele lat. Żeby nie być gołosłownym – choć najnowszym modelem jest punto III, to wersje II generacji cały czas jeżdżą po drogach i mają się świetnie, a jedyne, czego wymagają, to wymiana opon, oleju i ewentualnie plastikowych listew.

Wszechstronny charakter

Jedną z tych rzeczy, które prawdopodobnie przesądzają o atrakcyjności i popularności tego auta (oprócz wyżej wspomnianych zalet), jest jego wszechstronność. Jest to idealne auto do miasta (niebędące zarazem autem mikro), a jednocześnie nie ma żadnych przeszkód, aby pojechać nim na wakacje czy na weekend daleko za miastem. Na dobrą sprawę trudno dopatrzyć się jakichkolwiek wad tego samochodu – dlatego zawsze będzie udanym zakupem. Warto oczywiście dokonywać zakupu u autoryzowanych dealerów, również aut używanych, takich jak ADF Auto – będziemy mieli wtedy pewność, że kupowany przez nas egzemplarz nie ma żadnej „niespodzianki” i posłuży nam długie lata.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *