Jakie możliwości ma Smart TV?

O inteligentnych telewizorach jest głośno nie od dziś, a producenci wciąż prześcigają się w ulepszaniu ich o kolejne funkcje. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowego odbiornika, na pewno dociekasz, czym właściwie jest ta reklamowana inteligencja urządzenia. Otóż możliwości Smart TV prawdopodobnie spełnią Twoje marzenia o wspaniałym kinie domowym oraz prywatnym centrum filmowej rekreacji.

Kompatybilność i łączność

Podstawową zaletą nowych telewizorów jest połączenie ich z domową siecią Wi-Fi, choć dostępne są również odbiorniki z własną kartą sieciową. Dzięki temu na dużym ekranie możemy oglądać filmy, seriale, zdjęcia i inne materiały dostępne w internecie, a także korzystać z naszych ulubionych serwisów, np. Facebook’a czy YouTube’a. Łączność z siecią umożliwia również ściąganie rozmaitych aplikacji, w efekcie czego cieszymy się np. rozmową przez Skype’a na naszym TV. Wielkim atutem Smart TV jest też jego synchronizacja nie tylko ze zwykłym nośnikiem USB, ale każdym smartfonem, tabletem i laptopem. Co więcej, możemy za pomocą tych urządzeń sterować naszym telewizorem i odwrotnie – TV potrafi zarządzać komórką czy komputerem.

Inteligentne sterowanie

Kupując Smart TV, rozstajemy się na dobre z tradycyjnym pilotem. Mamy teraz do wyboru modele w zestawie z pilotami żyroskopowymi lub urządzenia całkowicie dotykowe, zaopatrzone w zintegrowane touchpady. Natomiast najnowocześniejsze telewizory sterowane są za pomocą gestów oraz komend głosowych, które wydajemy do odbiornika lub mikrofonu w pilocie. Urządzenia stwarzają możliwość personalizacji naszego konta (podobnie jak w komputerach), do którego logowani jesteśmy automatycznie dzięki wbudowanej w ekran, rozpoznającej nas kamerce. Te same kamery umożliwiają nam wideorozmowy, a nawet robienie zdjęć.

Jakość obrazu

To cecha, która często ma dla nas największe znaczenie przy wyborze telewizora. Smart TV pozwala nam cieszyć się obrazem bardzo zbliżonym do tego, który widzielibyśmy na żywo. Wszystko dzięki najnowocześniejszym matrycom, które coraz lepiej oddają zarówno barwy i kontrast, jak i dynamikę. Ciekawą opcją jest również funkcja 3D, która w niektórych modelach i w specjalnych okularach pozwala na oglądanie dwóch różnych obrazów na jednym ekranie, w zależności od kąta patrzenia.

Co jeszcze?

Dzięki połączeniu z internetem i komputerem, inteligentny telewizor stwarza duże pole do popisu dla wielbicieli gier. Jeśli chodzi o filmy, to warto wspomnieć o Domowej Wypożyczalni Filmów VOD – ta usługa, dostępna na Smart TV, umożliwia zamawianie i oglądanie największych hitów kinowych oraz tworzenie prywatnej filmoteki.

Inwestycja w nowoczesny telewizor nie musi pochłaniać ogromnych kosztów – większość z wyżej wymienionych funkcji posiadają już Smart TV w cenie 2 tys. zł. Poznanie możliwości i parametrów inteligentnych telewizorów oraz wybór najlepszych dla nas rozwiązań pozwolą cieszyć się filmową (i nie tylko) rekreacją w domowym zaciszu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *