Którą metodę spawania wybrać?

Spawanie tytanu

W zasadzie to do każdej pracy można się zabrać na wiele sposobów. Można także użyć różnorakich technik. Zasada ta spawania także dotyczy. Jeśli chodzi o spawanie, to można wyróżnić kilka metod spawania. MMA, TIG oraz MIG/MAG to zdecydowanie najważniejsze metody jeśli chodzi o spawanie.

Przydają się one spawaczom o różnych umiejętnościach. Każda z nich ma oczywiście swoje wady i zalety jak i także jest wykorzystywana do innego materiału. Spawanie tytanu odbędzie się całkiem inną metodą, a niżeli spawanie całkiem innego materiału.

Podczas pracy można oczywiście używać kilku spawarek. Zabronione to nie jest, ale może wygodniej będzie zakupić wielofunkcyjne urządzenie. Takim urządzeniem można spawać na kilka metod. Gdy musimy na przykład wykonać spawanie stali kwasoodpornej i nie wiemy, która metoda będzie tutaj w tym wypadku odpowiednia, to łatwiej nam będzie gdy poznamy różnego rodzaju metody spawania. Najbardziej popularne jest zdecydowanie spawanie MMA. Jest to spawanie, które odbywa się za pomocą elektrody otulonej. Jest to najbardziej powszechna technika. Dodatkowo jest ona łatwa w obsłudze. Jest to metoda, która powinna być wybierana w przypadku prac na wszelkiego rodzaju budowach oraz także w terenie. Kolejna zaleta to możliwość pracy z różnego rodzaju stopami i metalami. Można bez problemu sprawa tą metodą blachy cienkie jak i także te zdecydowanie grubsze. Kolejna także bardzo popularna metoda, to spawanie metodą MIG/MAG. Jest to nic innego jak elektryczny łuk, który powstaje między spawanym materiałem oraz topliwą elektrodą. Spawanie to składa się ze szpuli drutu, źródła prądu stałego, podajnika drutu, uchwytu spawalniczego jak i także źródła osłonowego gazu. Ostatnia wspomniana metoda, to metoda spawania spawarką TIG. Prowadzony jest elektryczny łuk, a dokładniej pomiędzy nietopliwą elektrodą, a spawanym materiałem. Elektroda jest wykonana z wolframu bądź też z jego stopów. Wadą jest tutaj na pewno niewielka prędkość spawania. Dodatkowo można zaznaczyć, że jest mała wydajność przy elementach grubszych oraz sama jakość spoin także nie jest zbyt wysoka.

Po przeczytaniu tego artykułu chyba już każdy spawacz, a nawet początkujący będzie wiedział jaką metodą spawać stal kwasoodporną czy też tytan.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *