Kupno samochodu używanego w kilku prostych krokach

używany saamochód

Jeśli chcesz kupić używany samochód, nie jesteś sam

Jeśli chcesz kupić używany samochód, nie jesteś sam. To najbardziej popularny sposób na kupno samochodu. Przy tak ogromnym rynku znalezienie odpowiedniego samochodu może być wyzwaniem. Stworzyliśmy więc listę kroków, które ułatwią znalezienie idealnego używanego samochodu.

Krok 1: Na jak drogi samochód możesz sobie pozwolić?

Zasada: Jeśli zaciągasz pożyczkę na samochód, rata miesięczna nie powinna wynosić więcej niż 20% twojego wynagrodzenia. Samochody używane będą wymagały od czasu do czasu dodatkowej uwagi: nowe opony, konserwacja itd. Są też inne koszty własności, o których klienci czasami nie pamiętają, takie jak paliwo i ubezpieczenie.

Krok 2: Zbuduj docelową listę samochodów używanych

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, rozważ więcej niż jedną markę. Proponujemy sporządzenie listy trzech samochodów spełniających twoje potrzeby i mieszczących się w twoim budżecie.

Krok 3: Zlokalizuj używane samochody na sprzedaż w swojej okolicy

Jednym z łatwych miejsc do rozpoczęcia budowy listy celów jest strona internetowa www.poznan.skoda.skodex.pl, gdzie dealer skody udostępnia swoją ofertę. Aby znaleźć dokładnie taki samochód, jaki chcesz, możesz filtrować wyszukiwanie według wielu czynników, w tym marka, model, zakres cen czy rocznik. Wykorzystaj możliwości, jakie oferuje dealer skody na swojej stronie www, aby zaoszczędzić czas.

Krok 4: Sprawdź raport historii pojazdu

Jeśli nie kupisz samochodu od bliskiego przyjaciela lub członka rodziny, który może ręczyć za jego historię, postaraj się uzyskać raport historii pojazdu. Jest to niezbędny krok. Jeśli samochód, którego szukasz, ma zły raport z historii, im wcześniej go poznasz, tym lepiej.

Krok 5: skontaktuj się ze sprzedawcą

Gdy znajdziesz dobry samochód, najpierw zadzwoń do sprzedawcy. Jest to dobry sposób na nawiązanie relacji ze sprzedawcą i zweryfikowanie informacji o samochodzie. Możesz zapytać sprzedawców prywatnych, dlaczego rozstają się z samochodem lub czy pojazd ma jakieś problemy mechaniczne. A jeśli kupujesz od dealera, rozmowa telefoniczna to najlepszy sposób na upewnienie się, że samochód jest nadal w magazynie. Jeśli wszystko pójdzie po twojej myśli, umów się na spotkanie, aby przetestować samochód. Jeśli to możliwe, należy to zrobić w ciągu dnia. Dzięki temu łatwiej jest dostrzec stan samochodu.

Krok 6: umów się na jazdę testową

Jazda próbna używanego samochodu jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jest to właściwa dla ciebie marka i model samochodu. To także dobry sposób na ocenę stanu tego samochodu. Więc wyeliminuj czynniki, które mogłyby cię rozpraszać i skup się na samochodzie. Oto kilka rzeczy do sprawdzenia:

Czy łatwo wsiadać i wysiadać z samochodu, nie pochylając się ani nie uderzając głową?

Czy jest wystarczająco dużo miejsca na fotelu kierowcy? Pamiętaj, aby zobaczyć, jak się czują na tylnym siedzeniu.

Czy pozycja kierowcy jest wygodna? Czy możesz przechylić lub obniżyć kierownicę, aby lepiej pasowało?

Czy siedzenia są wygodne? Czy można je łatwo regulować?

Jaka jest widoczność? Sprawdź lusterko wsteczne i lusterka boczne. Szukaj potencjalnych martwych punktów.

Sprawdź opony. Ile mają lat? Czy jest wystarczająco dużo bieżnika?

Jak działają hamulce? Czy piszczą?

Krok 7: Sprawdź samochód

Jeśli podoba ci się samochód, rozważ obejrzenie go przez mechanika, zanim go kupisz. Kontrola przed zakupem może ostrzec cię o problemach, których możesz nie znaleźć samodzielnie. To sprytna inwestycja.

Jeśli nie masz pomysłu, dokąd udać się w poszukiwaniu zadbanych, regularnie serwisowanych i bezwypadkowych samochodów używanych, dealer skody może być idealnym miejscem, Odwiedź stronę internetową www.poznan.skoda.skodex.pl lub udaj się pod adres ul. Unii Lubelskiej 5 w Poznaniu, aby poznać obszerną ofertę dealera.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *