Jak pozyskać środki unijne?

Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości gotówki na to, by rozwinąć swoją firmę lub urzeczywistnić projekt, który od dawna znajduje się w twojej głowie, to warto skorzystać z możliwości, jakie przynoszą ze sobą w tym zakresie dotacje unijne.

Złożenie właściwie przygotowanego wniosku to jeden z kluczy do sukcesu. Dlatego tak ważne jest, by został on poprawnie wypełniony, co znacząco zwiększy nasze szanse na osiągnięcie upragnionego celu. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób to zrobić, możesz skorzystać z pomocy firmy, która posiada odpowiednie doświadczenie. Jedną z takich firm jest na przykład placówka Seka.pl (https://www.seka.pl/oferta/projekty-unijne/). Swoją ofertę adresują oni do wszystkich instytucji, które chcą pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej, kładąc nacisk przede wszystkim na szkolenia i doradztwo. Swoje usługi oferują oni zarówno przedsiębiorstwom, jak i organizacjom pozarządowym.

Warto wiedzieć, że Unia Europejska przeznacza część środków na inwestycję w człowieka oraz poszerzenie jego potencjału i rozwoju. W znacznej większości zapewniając pełne finansowanie projektu. Dlatego może być to niepowtarzalna okazja do tego, by urzeczywistnić nasz pomysł nie ponosząc przy tym praktycznie żadnych kosztów. Kwota dostępnego dofinansowania różni się zazwyczaj w zależności od regionu, jak również obszaru, w którego zakresie chcemy złożyć wniosek. Aby uzyskać finansowanie prowadzona przez nas działalność musi mieścić się w ramach określonych specjalizacją obszarów. Jako przedsiębiorca musimy również spełnić warunki formalne. Wszystko to przekłada się następnie, na zdobywane przez nas punkty, które umożliwiają nam otrzymanie dotacji.

Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić wymagania formalne dotyczące wniosku, naszej firmy, jak również czasu złożenia formularza. Odpowiednio wczesne zapoznanie się z niezbędnymi wytycznymi, pozwoli nam właściwie przygotować naszą firmę, jak również zwiększyć szanse na uzyskanie dofinansowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *