Jak ograniczyć ryzyko związane z oszczędzaniem i inwestowaniem?

fundusze inwestycyjne

Pomnażanie swoich oszczędności może, ale nie musi być ryzykowne. O czym powinniśmy pamiętać, aby nie zarobić jak najwięcej?

Masz wolne środki i nie chcesz trzymać ich na koncie bankowym? W takim przypadku masz przed sobą szereg różnych metod oszczędnościowych i inwestycyjnych, które pozwalają na ich pomnożenie. Podpowiadamy, na co warto się zdecydować, aby ograniczyć ryzyko i przy tym uzyskać atrakcyjny zarobek.

Lokaty – gwarantowany zysk

Najpewniejszym sposobem na pomnażanie pieniędzy jest lokata bankowa. Chociaż oprocentowanie lokat jest dzisiaj dość niskie, to jednak dają one gwarantowany zysk, czyli nie stracimy na nich aż do kwoty gwarantowanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a mianowicie do równowartości w złotych 100 000 euro.

Fundusze inwestycyjne – szeroki wybór ofert

Lepiej możemy zarobić na funduszach inwestycyjnych, które są formą zbiorowego lokowania pieniędzy. Dzięki funduszom można zarobić już więcej, ale nie dają one gwarancji zysków. Wobec tego istnieje ryzyko, że utracimy zgromadzone pieniądze. Do wyboru są jednak różne typy funduszów o niższym i wyższym stopniu ryzyka – najlepsze fundusze inwestycyjne od Viennalife można sprawdzić już teraz on-line.

Fundusze kapitałowe – inwestowanie i ochrona

Ciekawy sposobów na oszczędności to także fundusze kapitałowe, inaczej UFK (ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe). Łączą one w sobie fundusze inwestycyjne z ubezpieczeniem na życie. To długoterminowe produkty, które pozwalają klientowi na jednoczesne pomnażanie oszczędności i uzyskanie ochrony na życie dla siebie i swoich najbliższych – najlepsze fundusze inwestycyjne od Viennalife tego typu także można znaleźć w sieci.

To tylko trzy popularne metody na oszczędności i inwestowanie, które pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych zysków bez dużego ryzyka. Dla jeszcze większej ochrony warto pamiętać też o dywersyfikacji ryzyka – zamiast lokowania środków w jeden produkt najlepiej wybrać kilka, aby w razie niepowodzenia zawsze być dodatkowo zabezpieczonym innymi ofertami, które przynoszą zyski.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *