Stylizacje dla sylwetki typu gruszka

Istnieje co najmniej kilka typów sylwetek. Aby dobrać odpowiednie elementy garderoby, które będą eksponować walory i ukrywać niedoskonałości, należy rozpoznać swoją figurę. Gruszka to wąskie ramiona, długi tułów, szerokie biodra, masywne uda i niewielkie piersi. Poszczególne zestawy ubrań powinny więc wysmuklać dolną partię ciała i poszerzać tę górną.

Na co warto zwrócić uwagę?

Niedoskonałości sylwetki typu gruszka to przede wszystkim szerokie biodra. Należy więc stosować takie triki, by odwracać od nich uwagę. Nie można też nosić zbyt obcisłych ubrań i każdy element dobierać zgodnie z własnym gustem. Pamiętajmy również, że nie wszystkie kroje będą leżeć idealnie. Nie zawsze to, co akurat jest modne, musi być dla nas odpowiednie. W tym przypadku znacznie lepiej więc postawić na klasykę.

Należy dążyć do figury klepsydry. W przypadku gruszki nietrudno to zrobić. Wystarczy optycznie powiększyć ramiona, uwydatnić smukłą talię i zamaskować szerokie biodra.

Szafa Gruszki

W szafie kobiet, dla których charakterystyczna jest sylwetka gruszki, powinny znaleźć się bluzki z dekoltem typu łódka. Panie z niewielkim biustem w ogóle nie powinny nosić dużych dekoltów. Sprawdzi się za to klasyczny t shirt i ozdobny, duży naszyjnik. Idealnie sprawdzają się też szyfonowe bluzki i tuniki z falbanami, koronką czy innymi zdobieniami.

Proporcje wyrównają również bluzki z opuszczanymi ramionami. Jeśli topy to raczej z szerokimi ramiączkami. Ważne, by góra była zawsze w tonacji jaśniejszej od dolnej partii garderoby. Ważne jest, by to góra przyciągała uwagę i odwracała ją od krągłych kształtów dołu. Dlatego przyda się t shirt z ciekawym wzorem albo innym dekorem. Świetnie sprawdzają się cekiny albo błyszczące materiały.

Największa bolączka – biodra

Szerokie biodra i masywne pośladki to największy problem pań z sylwetką typu gruszka. Idealne będą więc spódnice – najlepiej do kolan (midi) albo do kostek (maxi). Najlepsze są te o kroju przypominającym linię A. Dobrze sprawdzą się zwiewne materiały i ciekawy print spódnic. Unikać należy tych ołówkowych, które są zbyt obcisłe. Złym wyborem są również spódnice mini.

Jeśli spodnie to raczej o prostych nogawkach. Nie sprawdzą się rurki ani spodnie typu dzwony. Warto postawić raczej na ciemne barwy, które optycznie wysmuklą nogi. Spodnie nie powinny przykuwać uwagi. Nieodpowiednie będą tak modne od kilku sezonów spodnie z dziurami czy haftem. Powinny być raczej bez zdobień. W tym przypadku klasyka sprawdzi się najlepiej.

Indywidualne preferencje

To oczywiście tylko rady. Najważniejsze jest, by każdy t shirt czy spódnica podobała się właścicielce garderoby. Oczywiście warto zwracać uwagę na sezonowe trendy, ale trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie elementy ubrań będą dla nas dobre. By czuć się zawsze pewnie i komfortowo należy stawiać na klasyczne rozwiązania. Wtedy można szaleć z dodatkami, które ożywią każdą stylizację.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *