Jakie cechy posiadają półki obrotowe i gdzie można je wykorzystać?

Polipropylenowe półki obrotowe

Zwykłe półki to zazwyczaj pozioma płyta zamocowana w szafie lub regale, na której można trzymać towary o nieco większych gabarytach. Kiedy jednak przychodzi do przechowywania tam drobniejszego asortymentu, to wcześniej na półkach należy ustawić jakieś pudełka czy skrzynki. Takie pojemniki, rzecz jasna muszą być niezbyt wysokie, tak by pomiędzy ich górną krawędzią i półką znajdującą się powyżej można było wygodnie sięgać ręką po znajdujący się w nich towar. W sumie takie półki zajmują sporo przestrzeni użytkowej. Znacznie mniej miejsca zabierają półki obrotowe.

Półki obrotowe, którym postanowiliśmy się przyjrzeć, to zestawy 5 lub 6 prostokątnych, skrzynek mających na jednym swoim końcu szeroki pierścień, pozwalający zawieszać je jedna nad drugą na wspólnej pionowej osi. Rzecz jasna, skrzynki te ustawione są prostopadle swoją długością w stosunku do owej osi i można je swobodnie względem siebie w poziomie obracać. Ten sposób budowy półki obrotowej umożliwia ustawianie wchodzących w jej skład pojemników bez pozostawiania między nimi wolnej przestrzeni. Taką skrzyneczkę wystarczy obrócić wokół osi spinającej półkę w całość, dzięki czemu wysuwa się ona spomiędzy swoich sąsiadek i umożliwia łatwe sięgnięcie po znajdujące się w niej rzeczy. Jak mówi nam przedstawiciel firmy RODŁO z Bytomia, jest to ewidentna oszczędność miejsca, co dla funkcjonowania małych zakładów pracy w niewielkich lokalach może mieć niebagatelne znaczenie.

Charakterystyka półek obrotowych z polipropylenu

Skoro więc już wiemy, jak półki obrotowe działają, pora się dowiedzieć, z czego są zrobione i czym istotnym się charakteryzują. Podstawowym materiałem do ich budowy jest polipropylen, czyli sztuczne tworzywo o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej, co sprawia, że wykonane z nich skrzynki wytrzymują nawet silne uderzenia i niełatwo jest je porysować. Polipropylen nie ulega dekompozycji ani żadnym odkształceniom w przedziale temperatur od minus 10 do plus 90 stopni oraz jest całkowicie odporny na wilgoć i na większość agresywnych środków chemicznych. Z tego też względu z tworzywa tego nie tylko wyrabia się omawiane tu półki, ale także np. różne skrzynki magazynowe, wiadra, kliny pod koła samochodów, a nawet ogrodowe krawężniki. Polipropylenowe półki obrotowe są stosunkowo lekkie, a ponieważ przechowuje się w nich na ogół drobne przedmioty o niewielkiej wadze, to mogą być bez żadnych problemów wieszane przy pomocy zwykłych kołków rozprężnych wprost na ścianach. Półki te w zasadzie mogą znaleźć wszędzie zastosowanie, jednak najbardziej użyteczne są one w małych warsztatach i lokalach usługowych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *