Mała i tania kuchnia gazowa – co kupić?

Kuchenki gazowe nadal dobrze się sprzedają. Producenci stale oferują nowe modele, dlatego w sklepach jest w czym przebierać. Dlaczego? Ponieważ gotowanie na gazie jest niedrogie, a tania kuchnia gazowa to produkt łatwo dostępny. Jeżeli również zastanawiasz się nad zakupieniem takiego modeli, ale zależy ci na tym, aby miał kompaktowe wymiary, sprawdź nasze porady – na pewno wyszukanie tej odpowiedniej nie będzie już żadną trudnością!

Z piekarnikiem czy bez?

Zasadniczo najmniejsze kuchnie gazowe to modele wyposażone jedynie w palniki. W sprzedaży dostępne są kuchenki tego rodzaju z jednym, dwoma, trzema i czterema palnikami, dlatego można dopasować wymiary sprzętu do wolnej przestrzeni w kuchni. Gdy z kolei zależy ci dodatkowo na pieczeniu potraw lub ich grillowaniu, wtedy kuchnia z piekarnikiem to najlepszy wybór – te najwęższe mają szerokość 50 centymetrów. Oczywiście, w tym przypadku cena rośnie.

Piekarnik – gazowy czy elektryczny?

Niedrogie kuchenki na ogół wyposażone są w piekarnik gazowy bez termoobiegu. Minusem piekarników gazowych jest ich dłuższy czas nagrzewania, możliwość nierównomiernego rozłożenia ciepła, również są one bardziej narażone na zabrudzenia wynikające ze spalania gazu. Dlatego jeżeli zależy ci na pysznych ciastach i zapiekankach, lepiej zdecyduj się na model z piekarnikiem elektrycznym.

A może kuchenka turystyczna?

Gdy po prostu nie masz miejsca na standardowy model z kilkoma palnikami, w takim przypadku rozwiązaniem może być turystyczna kuchenka gazowa. W sprzedaży znajduje się kilka różnych modeli tego rodzaju – to zarówno proste nakładki na butle gazowe, które również świetnie sprawdzają się na różnych wyprawach, jak i kuchenki ładowane małymi nabojami gazowymi, które wyposażone są nawet we własne zapalniki, dlatego do ich uruchomienia nie potrzeba zapałek.

Jeżeli zatem interesuje cię mała kuchnia gazowa, masz przed sobą wiele propozycji – dzięki temu, że jest ich tak dużo, na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednie modele kuchenek bez przepłacania!

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Kuchenka absolutnie jest potrzebna, ale jest jeszcze jedna rzecz, bez której już nie wyobrażam sobie przygotowywania obiadów! To grill kontaktowy. Znalazłam jeden tutaj http://emaks.pl/gastronomia-1/plyty-grillowe-grille-kontaktowe.html. Piekę nie tylko mięso.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *