5 najlepszych posiłków na śniadanie.

Śniadanie stanowi najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Mówi się o tym nie tylko w kontekście zdrowego żywienia, ale też życia opartego na słuchaniu własnego organizmu. Wiele osób nadal jednak rozpoczyna dzień od mocnej kawy, a pierwszy posiłek spożywa dopiero w południe. To prowadzi jedynie do zaburzeń odżywiania. Niedostarczone rano składniki odżywcze musimy uzupełniać w późniejszych porach dnia, a to skutkuje nadwagą i zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Śniadanie nie musi być nudne, a jego przygotowanie nie musi zabierać dużo czasu. Niektóre z potraw można przygotować nawet dzień wcześniej, a rano jedynie wyjąć z lodówki i mamy gotowy posiłek na dzień dobry.

Niezawodna owsianka

 

Płatki z mlekiem to zestaw, który lubi każdy. Może się on jednak znudzić, kiedy przez 7 dni w tygodniu będziemy rozpoczynać nim dzień. Lepszą i zdrowszą alternatywą jest owsianka. Wariacji na jej temat jest całe mnóstwo, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Można do niej dodać ulubione owoce, orzechy i inne dodatki, jak miód czy masło orzechowe, a nawet kakao. W ostatnim czasie Internet podbiła nocna owsianka, czyli taka przygotowana dzień wcześniej. Wystarczy zalać płatki mlekiem oraz wstawić w szczelnie zamykanym pudełku, jaki kupimy m.in. na twojlunchbox.pl, a rano uzupełnić owsiankę o dodatki i … gotowe.

 

Pożywna jajecznica

 

Jajka można spożywać pod wieloma postaciami. Jajecznica to tylko jedna z propozycji. Ona również nie musi składać się tradycyjnie z samych jajek. Warto spróbować tej z pomidorami, ze szpinakiem, boczkiem, a nawet bananem bądź orzechami. Na każdy dzień tygodnia inny smak, a wciąż jest to nasza ulubiona potrawa.

 

Wariacje na temat omletów

 

Nikogo nie trzeba przekonywać do naleśników z konfiturą lub czekoladą. Ciekawą alternatywą mogą być omlety, placuszki i pancakes. Potrzebne są jedynie jajka i wszystko inne, co mamy w lodówce. Omlet można przygotować na bazie płatków owsianych, bananów, jabłek, mąki kukurydzianej, zwykłej czy każdej innej. Dodatki to już kwestia naszych indywidualnych upodobań.

 

Śniadanie w kubeczku

 

A co jeżeli nie mamy czasu na smażenie, pieczenie bądź gotowanie? Wszystko można wrzucić do blendera i zmiksować. Mleko z owocami, kakao, masłem orzechowym, płatkami owsianymi, jaglanymi, otrębami… można tak wymieniać bardzo długo to dobry sposób, aby zacząć dzień od dużej dawki witamin i energii. Koktajl przygotowany wieczorem można przechowywać w szklanych butelkach dostępnych na twojlunchbox.pl.

 

Kolorowe kanapki

 

A dla tradycjonalistów dedykowane są po prostu kanapki. Nie muszą być z szynką i serem, a pastą z jajek, pomidorów, białego twarogu z dżemem. Może do tego jakaś owocowa lub warzywna sałatka? Wszystko to wzbogacone o energetyzującą kawę i mamy smaczne śniadanie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *