Jaki akumulator do diesla kupić?

akumulator

Problem z akumulatorem objawia się najczęściej w porze zimowej, gdy bezskutecznie próbujemy odpalić samochód, stojący całą noc na mrozie. Jeśli po przekręceniu kluczyka auto nie reaguje, a rozrusznik się nie uruchamia, zacznijcie od sprawdzenia akumulatora. Najprawdopodobniej będzie wymagał wymiany. Jaki akumulator wybrać do samochodu z silnikiem diesla?

Świece żarowe

Czynnikiem determinującym konieczność zakupu specjalnego akumulatora do silnika diesla są świece żarowe. Odpowiadają one za wytworzenie temperatury w komorze spalania, dzięki czemu samochód można uruchomić. Wiele osób powie, że przecież świece są też w innych typach pojazdów i można tam zastosować niemal dowolny akumulator. Tak, jest to prawda, natomiast świece żarowe podczas swojej pracy potrzebują dużo energii. Nie ma znaczenia, że uruchamiają się rzadko i na krótko.

Jeśli planujecie wymianę akumulatora w samochodzie z silnikiem diesla, poproście sprzedawcę o akumulator o większej mocy. W profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych od razu otrzymacie propozycję wyboru lepszego ogniwa, które sprawdzi się w przypadku silników zasilanych olejem napędowym. Akumulatory te, ze względu choćby na większą pojemność, są droższe od ich klasycznych odpowiedników, jednak z pomocą pożyczki na raty różnica w cenie nie będzie odczuwalna.

Zadbaj o akumulator

Kupując nowy akumulator, pamiętajcie o zadbaniu o jego kondycję. Bezwzględnie należy przestrzegać prostej, acz często zapomnianej zasady, aby wyłączać wszystkie urządzenia, które mogą pobierać prąd podczas postoju samochodu. Spotykamy się z tym najczęściej w autach nieco starszych, w których nie ma na przykład automatycznego wyłączania świateł po wyłączeniu silnika. Podobnie jest z ładowaniem telefonu czy innych urządzeń. Jeśli siedzicie w samochodzie dłuższą chwilę, czekając na kogoś, wyłączcie silnik całkowicie. Pozostawienie go w pozycji czuwania, aby ładowarka do telefonu mogła działać, będzie zużywało prąd w akumulatorze, przez co możecie mieć problemy z uruchomieniem silnika.

Na wszelki wypadek warto wyposażyć się w prostownik oraz kable rozruchowe, w czym pomoże pożyczka na raty. To dwie bardzo przydatne rzeczy, które w sytuacji awaryjnej pozwolą uruchomić samochód, nawet przy rozładowanym akumulatorze. Nie oszczędzajcie na prostowniku – najlepszym wyborem będą urządzenia automatyzujące proces ładowania, na których ustawiacie jedynie rodzaj akumulatora, a prostownik samodzielnie dostosuje parametry pracy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *