Autoryzowany dealer – kupisz u niego nie tylko „nówki”

Autoryzowany dealer Ford

Do autoryzowanego dealera samochodów udajemy się zwykle wtedy, gdy chcemy zakupić nowy samochód. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wielu dealerów prowadzi sprzedaż pojazdów używanych. To kusząca propozycja przeznaczona dla osób poszukujących dobrego auta z drugiej ręki.

Nowy samochód to wygoda i bezpieczeństwo – otrzymujemy do dyspozycji pojazd, który niedawno wyjechał z fabryki, dlatego jest w idealnym stanie. Dostajemy na niego także gwarancję, która pokryje różne wydatki związane z usterkami. Oczywiście, są też minusy, na przykład szybka utrata wartości samochodu, konieczność regularnych przeglądów, za które płacimy z własnej kieszeni.

Nie każdy poszukiwać dobrych samochodów zdaje sobie sprawę z tego, że do dyspozycji w salonach dealerskich są też auta z drugiej ręki. Autoryzowany dealer Ford jest jednym z nich – w wielu salonach możemy spojrzeć na nowe i używane modele. Wśród tych używanych znajdziemy głównie pojazdy nowsze, kilkuletnie. Wobec tego to szansa na zakupienie ich bez przepłacania.

Używane samochody u autoryzowanych dealerów pochodzą głównie z leasingu oraz od klientów indywidualnych, którzy oddają je w rozliczeniu. Są to samochody dokładnie sprawdzane przed wystawieniem na sprzedaż, dlatego możemy mieć pewność co do tego, że ich stan techniczny jest zgodny z opisem. Możemy często otrzymać stosowne dokumenty do wglądu. Co więcej, dodatkowym zabezpieczeniem jest gwarancja na używany samochód – możemy otrzymać ją na ogół na pół roku albo na rok.

Dodatkowe udogodnienia związane z zakupieniem używanego samochodu w salonie dealerskim to możliwość skorzystania z leasingu lub kredytu samochodowego oraz wykupienie ubezpieczeń na miejscu.

Są też minusy. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że za samochód kupiony w salonie, także ten używany, zapłacimy więcej niż za podobny znaleziony przez portale ogłoszeniowe. Płacimy za wygodę i za bezpieczeństwo, ponieważ wiemy, w jakim stanie jest samochód. Dla wielu to jednak wystarczająco przekonująca zaleta. Warto sprawdzić oferty!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *