Ciekawe blogi motoryzacyjne

blog motoryzacyjny

Internet przepełniony jest blogami tematycznymi różnej maści. Wśród nich nie brakuje i tych o motoryzacji. Na czym polega ich fenomen? Które z nich są najciekawsze?

Internet przepełniony jest blogami tematycznymi różnej maści. Wśród nich nie brakuje i tych o motoryzacji. Na czym polega ich fenomen? Które z nich są najciekawsze?

Blog motoryzacyjny to tematyczna witryna internetowa, zawierająca chronologiczne uporządkowane wpisy związane z samochodami. Jej autor, bądź autorzy, to zwykle automaniacy, którzy chętnie dzielą się wiedzą ze swoimi czytelnikami. Zachęcają ich ponadto do pozostawiania komentarzy i wszczynania dyskusji. Fenomen blogowania trafił do Polski na przełomie XX i XXI wieku. Od tej pory zyskuje swoich entuzjastów. Z każdym rokiem powstają coraz to nowe blogi, mniej poczytne są porzucane, najciekawsze wciąż zyskują nowych czytelników. Coraz częściej zabierają ich największym portalom dotyczącym samochodów. Dlaczego? Blog motoryzacyjny ma jedną podstawową zaletę: jest tworzony przez pasjonata, który wybiera nietendencyjne tematy, jest szczery i dzięki temu zyskuje zaufanie czytelników. Przygotowaliśmy alfabetyczne zestawienie najciekawszych blogów, w które warto się wczytać w 2019 roku.

Listę otwiera Antymoto – strona prowadzona przez męsko-damski duet. Już przy pierwszym spojrzeniu urzeknie każdego estetę. Jeśli zależy Ci nie tylko na merytorycznych treściach, ale i z pietyzmem dobranych zdjęciach, to koniecznie powinieneś odwiedzić ten blog. Tutaj nawet forma tekstu jest przyjazna dla oka. Obok niego wspomnieć musimy o nomen omen kultowym Autokulcie. Choć strona ze względu na mnogość treści i liczbę osób w zespole redakcyjnym przestaje powoli przypominać blog motoryzacyjny, to wizyta tam z pewnością opłaci się tym tropiącym ciekawostki i poszukującym porad. Podobny charakter ma niedawno powstały blog mAuto, przy czym interfejs witryny jest znacznie bardziej przejrzysty i przyjazny dla czytelnika, a po wejściu nie zostajemy zarzuceni reklamami. To, co znajdziesz treściach z pewnością Cię zadowoli i – co ważne – wpisy wrzucane są regularnie. Jeśli natomiast masz specyficzne zainteresowania, np. opony, to zapraszamy do oponiarskiego królestwa Po drogach. Publikowane tam testy ogumienia powinny zaspokoić najbardziej wymagających. Kolejny wart uwagi blog motoryzacyjny to Prętki. Autor oferuje nam kawałek motoryzacyjnego świata i nie obiecuje gruszek na wierzbie. Wprowadza nas do niego wpisami, których nie można przestać czytać. Wszystko dzięki nietuzinkowości i autentyzmowi. Kolejna prowadzona przez pasjonata strona to Stary Japoniec. Bez wątpienia jest to najciekawszy polski blog poświęcony japońskim markom. Znalazło się tam i miejsce dla czytelników prezentujących swoje dalekowschodnie perełki. Jeśli trend tych wpisów się utrzyma, to zapowiada się ciekawie. I na koniec Złomnik. Poznajemy Pojazdy. To prawdziwy rarytas, wystarczy rzucić okiem na tytuły wpisów, by się zainteresować.

Jeśli jeszcze nie czytasz blogów poświęconych motoryzacji, to koniecznie zacznij. Żadne inne medium nie dostarcza jednocześnie merytorycznych i ciekawych informacji o samochodach. Warto znać te najciekawsze blogi motoryzacyjne, bo nie zawsze wyskakują w wyszukiwarce jako pierwsze wyniki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *