Jak dbać o oczy podczas długiej pracy przy komputerze?

W dzisiejszych czasach nasze oczy są narażone na wiele czynników pogarszających ich dobrą kondycję. Korzystamy z telefonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych, a długie godziny w pracy spędzamy przed komputerem. To dla oczu nie lada wysiłek, przez co ich zdrowie może się pogorszyć.

Przesuszone i zaczerwienione spojówki są pierwszym objawem pogarszającego się wzroku. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników, między innymi klimatyzacja i ogrzewania (które przesuszają spojówki), zła dieta za małe nawodnienie organizmu, a nawet źle dobrany kolor mebli biurowych i nieodpowiednie ustawienie komputera. Przepisu BHP regulują, w jaki sposób przygotować stanowisko pracy tak, żeby było zdrowe zarówno dla oczu, jak i kręgosłupa. Kiedy jednak pojawią się niepokojące sygnały warto sięgnąć po suplementy diety (na przykład Maxiluten) albo krople do oczu, jak Starazolin, czy Hylo-Protect. Takie produkty przynoszą bowiem natychmiastową ulgę i przywracają komfort widzenia. Suplementacja diety w luteinę, witaminy A, C, a także beta-karoten i cynk (składniki te zawarte są w preparacie Maxiluten) korzystnie wpływają na wzrok i pozwalają dbać o dobrą kondycję oczu.

Dieta, leki i krople do oczu to ważne elementy dobrych praktyk dbania o wzrok. Ważne jest również odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni do pracy. Pamiętajmy o tym, żeby nie łączyć naturalnego światła ze sztucznym, jeśli to możliwe, a w pochmurne dni wybierajmy raczej oświetlenie rozproszone jako uzupełniające. Ważne jest również, żeby meble biurowe były matowe, a nie błyszczące ani szklane, ponieważ szkliste powierzchnie odbijają dodatkowo światło, męcząc tym samym nasze oczy. Jeśli za komputerem znajdują się jakieś półki i szafki, dobrze żeby były w neutralnym kolorze: ani za jasnym, ani za ciemnym.

Nasze oczy codziennie pracują na zwiększonych obrotach, dlatego musimy o nie szczególnie dbać. Stosujmy więc odpowiednie preparaty medyczne: Maxiluten, Starazolin czy Hylo-Protect. Dbajmy o nawodnienie organizmu i odpowiednie oświetlenie miejsca pracy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *