Jakie domofony najlepiej wybrać?

domofony

Domofon jaki jest każdy widzi. Nie każdy natomiast wie jak wybrać takie urządzenie do swojego domu, by jego montaż był łatwy, a domofon dodatkowo zwiększył nasze bezpieczeństwo. No i oczywiście by nie uległ uszkodzeniu z błahego powodu po kilku miesiącach użytkowania. Dziś przyjrzymy się jakie rodzaje domofonów najlepiej wybrać i jacy producenci są warci uwagi, bazując na opiniach użytkowników.

Najpierw sprawdźmy jakie w ogóle mamy dostępne typy domofonów. Najprostszy rodzaj jest dobrze znany wszystkim, działa na zasadzie takiej samej jak telefon. Osoba będąca na zewnątrz naciska przycisk, co powoduje uruchomienie dzwonka w mieszkaniu. Po podniesieniu słuchawki mamy możliwość głosowej komunikacji z osobą pragnącą wejść do środka. Jest to rodzaj znany o bardzo dawna, stosowany powszechnie w blokach mieszkalnych już za czasów PRL. Na pewno zwiększa on bezpieczeństwo, ale czemu nie skorzystać z nowocześniejszych rozwiązań? Firma Vidiline, jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek wideodomofony. Jest ona również jedną z najbardziej polecanych producentów tego typu urządzeń na rynku. Wideodomofon to ogromny zysk dla bezpieczeństwa, ponieważ za jego pomocą możemy nie tylko porozmawiać z przybyszem przed otwarciem mu drzwi, ale również zobaczyć jego twarz.

Instalacja domofonu lub wideodomofonu wymaga położenia dodatkowej instalacji kablowej. Centralkę, którą posiadamy w domu, musimy bowiem połączyć z modułem instalowanym przy bramie. Jeżeli posiadaliśmy tam wcześniej przewód od zwykłego dzwonka domowego, to możemy wykorzystać już istniejącą instalację. Umożliwiają to produkty firmy ABB, która jest bardzo ceniona przez użytkowników, którzy przysłali nam swoje opinie. Modele domofonów przez nią produkowane umożliwiają wykorzystanie już zwykłego dwużyłowego kabla, dzięki czemu unikniemy konieczności kładzenia nowej instalacji. Jeszcze inną możliwością są domofony i wideodomofony bezprzewodowe, które produkuje między innymi firma Genway. Warto zainteresować się jej ofertą, ponieważ jest to również jeden z najlepszych producentów domofonów jacy działają w tej branży od lat.

Jak widać, domofon domofonowi nierówny, a na rynku istnieją bardzo ciekawe rozwiązania, które potrafią znacznie ułatwić nam życie. Nie tylko podnoszą bezpieczeństwo, ale również umożliwiają łatwy i bezproblemowy montaż i instalację, którą może przeprowadzić każdy, kto ma smykałkę do majsterkowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *