Jakie gadżety warto dokupić do telefonu i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

akcesoria GSM

Każdy posiadacz smartfona posiada do swojego telefonu różne akcesoria. Jedne z nich pełnią funkcję ochronną, inne z kolei pozwalają na lepsze wykorzystanie funkcji urządzenia. Jakie gadżety warto dokupić do telefonu i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Zabezpieczenie ekranu

Mimo nowoczesnych technologii nie wszystkie najnowsze smartfony mają solidne zabezpieczenia. W przypadku specjalnych modeli, przeznaczonych do intensywnego użytkowania w ekstremalnych warunkach także lepiej wyposażyć telefon w różne zabezpieczające akcesoria GSM. Podstawowym zabezpieczeniem dla smartfonów jest szkło hartowane. Jest ono niezbędne nawet, gdy telefon posiada szkło najnowszej, piątej generacji Gorilla Glass. Dodatkowe ochronne szkła hartowane mają stopień twardości sięgający 9H. Alternatywą są folie ochronne. To tańsze rozwiązanie, ale mniej odporne. Niska twardość rzędu 3-6H sprawia, że ekran łatwo zarysować. Tanie folie zwykle nie są dopasowane do konkretnego modelu telefonu.

Pokrowiec ochronny

Cały smartfon najlepiej umieścić w porządnym etui. Istnieje wiele rodzai dodatkowej warstwy telefonu, począwszy od pokrowców na tylną część obudowy typu case, a skończywszy na solidnych i funkcjonalnych kaburach. Niezależnie jaki rodzaj wybierzemy etui na telefon powinno być dedykowane do konkretnego modelu smartfona. Lepszym zabezpieczeniem będą klasyczne pokrowce z klapką typu book.

Akcesoria samochodowe do telefonu

Osoby korzystające z telefonu podczas kierowania pojazdem powinny zakupić zestaw głośnomówiący, dzięki któremu można uniknąć mandatu. Takie akcesoria GSM mogą być wyposażone dodatkowo w transmiter, który pozwoli na słuchanie muzyki. Dla podniesienia komfortu użytkowania telefonu w samochodzie np. jako nawigacji korzystnym zakupem będzie uchwyt samochodowy. Ramiona uchwytu powinny być regulowane, aby była możliwość precyzyjnego dopasowania, co zapobiegnie ewentualnym upadkom. Ciekawym rozwiązaniem są magnetyczne uchwyty do kratki wentylacyjnej samochodu.

Dodatkowe akcesoria do telefonu dla każdego

Dla każdego w sezonie jesienno-zimowym przydatne będą rękawiczki, które umożliwiają korzystanie z telefonu z ekranem dotykowym. Oryginalne kable do smartfonów często nie są wystarczające pod względem długości. Warto dokupić kilka sztuk dłuższych, aby mieć je zawsze przy sobie. Pamięć wewnętrzna w nowoczesnych smartfonach jest coraz większa, jednak nie zawsze okazuje się wystarczająca. Dodatkowe miejsce zapewnią karty pamięci, zwykle micro SD, które pozwolą przechowywać takie dane jak muzyka, czy zdjęcia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *