Herbaty relaksujące – kiedy warto po nie sięgać?

Herbaty relaksujące

Po stresującym, ciężkim dniu wszyscy potrzebujemy odrobiny wyciszenia. Na szczęście do chwili relaksu nie potrzeba wiele. Jedni aby się odprężyć wybiorą się na spacer, drudzy udadzą się na krótką drzemkę, jeszcze innym wystarczy moment z ulubioną herbatą.

Czas zimowy

Okres jesieni i zimy jest dla nas szczególnie ciężki. Szybko się ściemnia, brakuje nam słońca i bardzo szybko tracimy energię. To właśnie w tym czasie ulubionym napojem wielu osób staje się ciepła, odprężająca herbata. Nie tylko pozwala się ogrzać w chłodniejsze dni, ale także relaksuje i choć na chwile pomaga oderwać się od codzienności. Co więcej herbata może mieć także duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jakie? Wszystko zależy od rodzaju jaki wybierzemy.

Zielono mi!

Zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, dzięki czemu pomaga ona ukoić zszargane nerwy. Zawiera ona także witaminy z gruby B, które są równie ważne jeśli zmagamy się z częstym stresem. Warto pamiętać, że aby zielona herbata rzeczywiście miała jakiś wpływ na nasz nastrój powinniśmy ją pić regularnie. Ważna jest także długość parzenia. Gdy zależy nam na jej relaksujących właściwościach powinna parzyć się nieco dłużej, z kolei jeśli potrzeby dodatkowej energii i poprawy koncentracji, wystarczy krótkie zaparzenie. Warto zwrócić także uwagę na dodatki do zielonej herbaty. Na stronie big-active.pl znajdziemy ciekawe połączenie pysznej zielonej herbaty z melisą i kwiatem lawendy. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują chwili relaksu, sprawdzi się także wtedy gdy mamy problemy z zasypianiem.

Największy wróg organizmu

Stres z pewnością działa na nas wyniszczająco. Warto więc szukać sposobów na jego rozładowanie. Jeśli nie podejmiemy żadnych działań poziom hormonów stresowych może stać się niebezpiecznie wysoki. Dlatego też tak ważne jest regularne rozładowywanie negatywnych emocji. Picie zielonej herbaty może nam w tym pomóc. Przynajmniej półgodzinny odpoczynek po pracy z ciepłą herbatą w ręku z pewnością pomoże się zrelaksować i choć przez ten krótki moment zapomnieć o nieprzyjemnych tematach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *