Jak niedużym kosztem pozyskać atrakcyjny adres swojej firmy?

Chyba każdy zadaje sobie pytanie jak niewielkim kosztem uzyskać atrakcyjny adres swojej firmy. Tyczy się to zwłaszcza tych firm, które mają swoje siedziby w miejscach zamieszkania, które oddalone są wiele kilometrów od dużych miast. W takim przypadku ciężko liczyć na to, że ktoś zainteresuje się naszą ofertą. Pozostaje wówczas lokalny rynek, który może nie dać możliwości tak dynamicznego rozwoju.

Czasami wystarczy zmiana adresu, aby to odmienić. W końcu firma mieszcząca się w dużym mieście takim jak Warszawa musi być wartościowa. Jakby inaczej skoro utrzymuje się w tak dużym mieście. Nie zawsze jest to jednak prawda, gdyż w naprawdę łatwy sposób możemy pozyskać adres w dowolnym mieście. Jak to zatem zrobić?

 

Najprostszym sposobem jest wynajęcie wirtualnego biura. Wystarczy kilkadziesiąt złotych, aby otrzymać atrakcyjny adres, który można z czystym sumieniem wpisać do swoich danych teleadresowych. Od razu przychodzi do głowy pytanie czy jest, aby na pewno legalne. Otóż tak i wiele firm korzysta właśnie z takiego rozwiązania. Co więcej nie jest to jedynie lokalizacja widmo. Wręcz przeciwnie, budynek jak najbardziej istnieje. Wszelka poczta jaka została do nas wysłana trafia pod wskazany adres, a tam na miejscu zostaje odebrana przez najemcę. Wszelkie listy, w tym polecone, przesyłki kurierskie, telegramy cierpliwie czekają na nasz odbiór. W razie niemożliwości dojechania na miejsce istnieje możliwość ich zeskanowania i wysłania drogą elektroniczną. Klient nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest to jedynie wirtualny adres. To samo tyczy się stacjonarnego telefonu firmowego. Może być on do nas przekierowywany bądź też odbierany w naszym imieniu. Wszelkie informacje są zapisywane i wysyłane do nas mailem. Wygląda to tak jakby nasza osobista sekretarka odebrała telefon informując, że jesteśmy chwilowo niedostępni i żeby zostawić wiadomość do przekazania. W oczach klienta wygląda to naprawdę profesjonalnie. Zawsze może się zdarzyć, że klient będzie chciał się z nami spotkać osobiście. Co w takim przypadku zrobić?

 

Tak naprawdę nic wielkiego. Najemca w takim momencie udostępni nam na określony czas biuro, w którym będziemy mogli przyjąć interesanta. W ten oto sposób problem zostaje rozwiązany. Wszystko to jest doskonałym przykładem na to, że wystarczy jedynie nieco własnej inicjatywy, aby znaleźć sposób na przeniesienie swojej firmy na wirtualny adres. Koszt jego utrzymana jest naprawdę niski, a formalności niezbędne do jego wynajęcia ograniczają się do absolutnego minimum. Dobrą informacją jest również fakt, iż nie musimy podpisywać długoterminowej umowy. Z pewnością jest to duży plus i zachęta dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować takiego rozwiązania, a boją się angażować w terminowe umowy. Nie każdy jest zwolennikiem takich rozwiązań i często są one uważane za swego rodzaju oszustwo jednak z technicznego punktu widzenia nie ma powodu sądzić, że jest to coś niemoralnego. W żadnym wypadku nie naciągamy w ten sposób klienta, a prawdziwym wyznacznikiem naszej firmy jest w rzeczywistości jakość wykonywanej przez nas pracy.

Interesuje Cię tematyka coworking w Warszawie? Zapraszamy do Centrum Biznesu Ogrodowa 58.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *