Jak wybrać odpowiednią kasę fiskalną dla firmy?

Kasa rejestrująca jest urządzeniem elektronicznym, które służy do prowadzenia ewidencji sprzedaży oraz wystawiania paragonów. Jednakże, modele produkowane współcześnie oferują znacznie więcej korzyści. Wszystko po to, aby przedsiębiorca zyskał proste w obsłudze narzędzie pracy, które zautomatyzuje wykonywanie obowiązków.

Postęp techniczny można dziś zaobserwować na każdym kroku. Urządzenia elektroniczne, z których korzystamy, stają się nie tylko mniejsze, ale także zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Tendencja ta nie omija rynku fiskalnego, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą obecnie wybierać z szerokiej oferty nowoczesnych kas rejestrujących. Okazuje się nawet, że za urządzenie nie trzeba wcale dużo zapłacić, aby zyskać odpowiednie rozwiązanie technologiczne dla firmy.

 

Jakie możliwości ma mobilna kasa fiskalna?

Miniaturyzacja towarzyszy polskiej branży fiskalnej od wielu lat. I kiedy niektórzy już sądzili, że nie da się jeszcze bardziej zmniejszyć kasy rejestrującej, do rąk przedsiębiorców trafił model Mobile HS EJ. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie przeznaczone głównie do prowadzenia sprzedaży mobilnej. Niemniej, ta najmniejsza na rynku kasa fiskalna z powodzeniem jest także stosowana w handlu stacjonarnym. A decydują o tym jej nieprzeciętne możliwości.

Posnet Mobile HS EJ została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów, pozwalający na archiwizowanie istotnej dokumentacji w formie cyfrowej. Właściciel tego modelu nie musi więc gromadzić wielu papierowych rolek, na których znajdują się wydrukowane informacje. Ponadto, kasa oferuje zaprogramowanie nawet do 4 000 pozycji w bazie towarowej oraz umożliwia prowadzenie sprzedaży bez zewnętrznego źródła zasilania. Wydajny akumulator tego urządzenia zapewnia wydruk nawet do 50 000 linii na paragonach fiskalnych.

Czytaj więcej o Posnet Mobile HS EJ tutaj.

Stanowisko sprzedaży z małym urządzeniem rejestrującym

Kasa fiskalna Novitus Nano E również jest uważana za urządzenie mobilne. Model ten posiada jednak ważną funkcjonalność, która sprawia, że często jest stosowany w małych punktach handlowo-usługowych. Chodzi o możliwość płynnej współpracy z terminalem do kart płatniczych. Dodatkowo, urządzenie jest dostępne w wariancie z modułem Bluetooth, który zapewnia bezprzewodową komunikację z komputerem.

Wśród wielu atutów Novitus Nano E, na uwagę zasługują na pewno 2 cechy zewnętrzne tej kasy: elegancki design oraz solidna konstrukcja. Urządzenie jest po prostu ładne i doskonale sprawdza się podczas intensywnej eksploatacji (klawiatura odporna na zachlapania i wnikanie pyłu). Komfort pracy zapewnia natomiast moduł elektronicznej kopii paragonów, obsługujący standardowe karty pamięci o pojemności 4 GB.

Dowiedz się więcej o Novitus Nano E klikając w ten link.

Tania kasa fiskalna z papierową kopią paragonów

Faktem jest, że rozpoczęcie rejestracji obrotu przy zastosowaniu urządzenia fiskalnego zawsze będzie się wiązało z pewnymi kosztami. Za wybrany model trzeba przecież zapłacić. Jeżeli jednak przedsiębiorca nie będzie wystawiał mnóstwa paragonów każdego dnia, a wręcz planuje korzystać ze swojego urządzenia sporadycznie, najlepszym rozwiązaniem może się okazać tania i prosta w obsłudze kasa fiskalna, która zaoferuje dostęp do podstawowych opcji. Dobrym przykładem takiego rozwiązania technologicznego jest Farex Bursztyn.

Warto również pamiętać o tym, że przy zakupie pierwszego urządzenia rejestrującego jego właściciel może skorzystać z refundacji części wydanej kwoty. Funkcjonujące w Polsce przepisy pozwalają odzyskać w ten sposób nawet do 90% ceny kasy, jednak nie więcej niż 700 złotych. W przypadku Farex Bursztyn koszt rozpoczęcia rejestracji obrotu może się więc okazać naprawdę nieznaczny.

O Farex Bursztyn przeczytasz więcej pod tym linkiem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *