Kaski ochronne i ich rola

Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od tego, czy wykonujemy prace na wysokości, czy fedrujemy pod ziemią, potrzebujemy odpowiednio dobranych, spełniających najwyższe standardy kasków ochronnych zabezpieczających naszą głowę.

Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że noszenie kasku w pracy, jeśli wymagają tego przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, jest nie tylko koniecznością, ale także obowiązkiem każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

Kaski ochronne a zabezpieczenie głowy

Nie każdy przed przystąpieniem do szkolenia zdaje sobie sprawę z tego, jak groźne i uciążliwe w konsekwencjach mogą być urazy głowy. Dlatego też nie należy bagatelizować wyboru odpowiedniego kasku ochronnego, biorąc szczególnie pod uwagę jego rozmiar, sposób wykonania i przeznaczenie.

Przemysłowy hełm ochronny Viking 1002

Przemysłowy hełm ochronny Viking 1002 jest dostępny w różnej gamie kolorystycznej, co może mieć znaczenie w przypadku oznaczenia odpowiednich odcinków roboczych. Jeśli chodzi o jego walory użytkowe, to odpowiada on europejskim wymogom zgodnie z normą EN-397. Kask jest mocowany za pomocą śruby, która zabezpiecza cały mechanizm przed odblokowaniem. Tekstylna więźba oraz miły w dotyku napotnik stanowią jego dodatkowe zalety.

Przemysłowy hełm ochronny Yarl 1003

Przemysłowy hełm ochronny Yarl 1003 został wyposażony w wentylację, co w znaczącym stopniu podnosi jego walory nie tylko estetyczne, ale także użytkowe. Jednocześnie należy podkreślić, że spełnia wymogi normy europejskiej EN-397 i posiada w tylnej części odblaski, których zadaniem jest zapewnienie pracownikowi bezpieczeństwa. Kask został wyposażony w sześciopunktową, regulowaną za pomocą śruby więźbę. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w bardzo prosty sposób można zablokować, uwolnić mechanizm i dostosować rozmiar kasku do głowy.

Hełm do prac na wysokości Zeus 1005

Ten przemysłowy hełm spełnia normy EN-397. Można go zaliczyć do wyrobów o najwyższym standardzie jakości. Posiada krótki daszek. Cały kask został wykonany z włókna szklanego

Tutaj można zakupić i znaleźć więcej informacji na temat hełmów i kasków ochronnych

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *